TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Otwock: stacje serwisowe do generalnego remontu.
INFORMACJA PRASOWA InfoBike.pl - Opublikowano: 14.10.2020 18:35:09
Otwock: stacje serwisowe do generalnego remontu. fot. źródło: linia.com.pl

Niemal trzy lata temu powstały w Otwocku stacje do samodzielnej naprawy rowerów. Na początku były cztery takie punkty, przetrwały dwa.

Niemal trzy lata temu powstały w Otwocku stacje do samodzielnej naprawy rowerów. Na początku były cztery takie punkty, przetrwały dwa. Te są w opłakanym stanie. Miasto obiecuje jednak, że szybko je naprawi.

Odkąd uruchomiono Otwocki Rower Miejski w mieście przybyło użytkowników rowerów. Pomysł ustawienia punktów do samodzielnych napraw rowerów, które będą dostępne całą dobę, okazał się strzałem w dziesiątkę.

Te wielofunkcyjne stacje serwisowe oferują zestaw podstawowych narzędzi przydatnych przy szybkich naprawach czy wymianie dętki. Są tam m.in.: śrubokręty, klucze nastawne, płaskie, imbusowe, łyżka do opon czy pompka do roweru.

Powstały cztery takie punkty a inwestycja kosztowała budżet miasta ponad 14 tys. zł. Do dziś przetrwały tylko dwa z nich, choć ich stan pozostawia wiele do życzenia. Pozostałe zlikwidowano, ponieważ zniszczyli je wandale, a część narzędzi skradziono.

-Jak coś jest publiczne, to jest niczyje. Takie myślenie niestety jest w Polsce częste. Nie potrafimy uszanować wielu miejsc – ocenia Sylwia Konopacka-Bąk, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Otwocka. – Mimo wszystko nie rezygnujemy. Wydział gospodarki komunalnej, któremu te punkty podlegają, zajmuje się właśnie przygotowaniem naprawy tych dwóch stacji, które przetrwały. Mają one być w pełni sprawne jeszcze w październiku – deklaruje.

Niewykluczone, że miasto nie poprzestanie na naprawie i zakupi nowe punkty serwisowe. O tym jednak zdecydują radni.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
Otwock. infrastuktura