TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pielgrzymka rowerowa z Mińska
PAP - Opublikowano: 29.06.2017 19:31:34
Pielgrzymka rowerowa z Mińska

35-osobowa grupa rowerzystów z Mińska wyruszyła w środę na doroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Budsławiu. Na pierwszym odcinku trasy pielgrzymom towarzyszył - też na rowerze – arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz, zwierzchnik katolików na Białorusi.

35-osobowa grupa rowerzystów z Mińska wyruszyła w środę na doroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Budsławiu. Na pierwszym odcinku trasy pielgrzymom towarzyszył - też na rowerze – arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz, zwierzchnik katolików na Białorusi.

Wcześniej abp Kondrusiewicz, metropolita diecezji mińsko-mohylewskiej, odprawił mszę w mińskim kościele pw. św. Szymona i św. Heleny, tzw. Czerwonym Kościele. Żegnając rowerzystów, Kondrusiewicz podkreślił, że ich pielgrzymka powinna służyć dziełu zjednoczenia chrześcijan - poinformował portal Catholic.by.

W ciągu trzech dni pielgrzymi przejadą ponad 120 km do najważniejszej katolickiej świątyni w kraju - Narodowego Sanktuarium Matki Bożej w Budsławiu, zwanego białoruską Częstochową.

Co roku w lipcu na uroczystości religijne przed obrazem Matki Bożej Budsławskiej udają się tysiące pielgrzymów z całego kraju. W tym roku główne obchody zaplanowano na piątek i sobotę. Przebiegną one pod znakiem 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

just/ ulb/ kar/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Białoruś
Mińsk
pielgrzymka rowerowa
Budsław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.