TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze urodziny chorzowskiego KajTeroz
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 10.10.2019 21:27:09
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Chorzowski Rower Miejski, czyli KajTeroz, rok temu rozpoczął działalność. Przez tn czas obchodzi pierwsze urodziny skorzystano z niego 265,7 tys. razy. W chorzowskiej wypożyczalni jest 460 rowerów i 46 stacji.

Chorzowski Rower Miejski, czyli KajTeroz, rok temu rozpoczął działalność. Przez tn czas obchodzi pierwsze urodziny skorzystano z niego 265,7 tys. razy. W chorzowskiej wypożyczalni jest 460 rowerów i 46 stacji.

Dokładnie 11 października mija rok od uruchomienia Chorzowskiego Roweru Miejskiego. W momencie inauguracji system składał się ze 150 rowerów i 15 stacji. System rozrósł się blisko pięciokrotnie. Teraz liczy 460 rowerów i 46 stacji. Poza standardowymi rowerami KajTeroz posiada rowery dziecięce, tandemy i rowery cargo. W systemie jest zarejestrowanych 24,5 tys. osób.

System wystartował jesienią. Po pierwszym roku działania KajTeroza widać, że takie rozwiązanie dobrze przyjęło się w Chorzowie i możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość. Sam fakt 6000 przejazdów zrealizowanych przez niespełna dwa miesiące niepełnego pierwszego sezonu KajTeroza
w 2018 roku dowodzi, że rowery publiczne w tym mieście to bardzo dobry wybór
– podkreśla Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor komunikacji Nextbike Polska.

Rekordowe liczby dowodzą, że chorzowianie korzystają z rowerów miejskich nie tylko w ramach weekendowych wycieczek. Bardzo cieszymy się, że szybko stały się one codziennym środkiem transportu – odkreśla Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

265,7 tys. wypożyczeń

Wg informacji przekazanych przez operatora systemu, firmę Nextbike Polska, z Chorzowskiego Roweru Miejskiego skorzystano blisko 265 700 razy. Użytkownicy najbardziej aktywni byli w kwietniu 2019 roku – z rowerów skorzystali ponad 55 tysięcy razy. Najlepszym dniem była środa, 1 maja 2019 roku. Padł wtedy dotychczasowy rekord aż 3 447 wypożyczeń. Oznacza to, że z każdego jednośladu skorzystano ok. 7 razy. Nextbike będzie obsługiwał chorzowską wypożyczalnię do końca 2021 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Chorzów
KajTeroz
rower miejski
Nextbike