TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze urodziny Zielonogórskiego Roweru Miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 21.08.2019 17:42:44
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

21 sierpnia minął rok od uruchomienia Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. W tym czasie z systemu, który składa się 40 stacji i 400 rowerów, korzystano blisko 450 tys. razy.

21 sierpnia minął rok od uruchomienia Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. W tym czasie z systemu, który składa się 40 stacji i 400 rowerów, korzystano blisko 450 tys. razy.

Rok od inauguracji

Dokładnie 21 sierpnia 2018 roku zainaugurowano działanie Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. W chwili uruchomienia system składał się z 36 stacji i 360 rowerów. ZRM powiększył się o cztery stacje i 40 rowerów. Poza rowerami standardowymi w Zielonej Górze można korzystać z 10 tandemów i 10 rowerów familijnych typu cargo. Zielonogórska wypożyczalnia jest jedną tego rodzaju usługą w województwie lubuskim. Firma Nextbike, operator systemu, będzie zarządzał ZRM do końca 2021 roku.

Statystyki wypożyczeń

W pierwszym sezonie w ZRM zarejestrowało się ponad 20 tys. użytkowników. Po roku działalności zielonogórska wypożyczalnia może pochwalić się blisko 450 tys. wypożyczeń.

Jak podaje Nextbike, operator systemu, użytkownicy najbardziej aktywni byli we wrześniu 2018 roku – z rowerów skorzystali 82,5 tysięcy razy. W bieżącym roku rekord w liczbie wypożyczeń padł w czerwcu. Odnotowano wówczas łącznie prawie 57 tysięcy najmów.

- Najlepszym dniem była środa, 29 sierpnia 2018 roku. Padł wtedy rekord aż 4607 wypożyczeń, co oznacza, że z każdego jednośladu skorzystano ok. 12 razy! W bieżącym sezonie najwięcej wypożyczeń odnotowaliśmy 8 kwietnia – 2 tysiące 368 wynajmów – informuje Zespół Komunikacji Nextbike.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zielona Góra
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.