TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze w Polsce Muzeum Rowerów powstanie w Radomiu
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 13.06.2018 20:14:38
Zdj. Sprężyści - Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów

To już pewne. W Radomiu, mieście z dużymi tradycjami rowerowymi, powstanie pierwsze w Polsce Muzeum Rowerów. Wszystko dzięki zaangażowaniu radomian i rowerowych pasjonatów.

To już pewne. W Radomiu, mieście z dużymi tradycjami rowerowymi, powstanie pierwsze w Polsce Muzeum Rowerów. Wszystko dzięki zaangażowaniu radomian i rowerowych pasjonatów.

"Nadejszła wiekopomna chwila" – od takich słów rozpoczyna się wpis Sprężystych – Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów, które obwieszcza otrzymanie od Miasta kluczy do 130 metrowego lokalu, w którym powstanie Muzeum Rowerów.

W Muzeum eksponowane będą wystawy o tematyce rowerów zabytkowych i historii kolarstwa. Muzeum znajduje się w Radomiu na rogu ul. Grodzkiej i Małej. Po drobnym remoncie i przygotowaniu wystawy, miłośnicy zabytkowych rowerów zaproszą na wystawę.

- To dla nas przeogromny sukces. Ogrom naszej pracy, zaangażowanie, wielkie poświęcenie i upór w dążeniu do celu nie poszły na marne. Za chwilę stworzymy kolejny punkt na kulturalno-historycznej mapie naszego miasta. To w dużej mierze Wasza zasługa, zasługa wszystkich osób, które oddały głosy na Mobilne Muzeum Rowerów w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2016 roku. Bardzo mocno Wam dziękujemy! Możemy chyba teraz powiedzieć, że zeszłoroczny projekt Mobilnego Muzeum Rowerów przeradza się w stałe Muzeum Rowerów! Oczywiście dziękujemy Władzom Radomia za zaufanie i podjęcie decyzji o kontynuacji projektu MMR. Będziemy dzielić się naszą pasją i naszą wspólną rowerową historią z pełnym oddaniem i zaangażowaniem! Jeszcze raz wielkie dzięki! A teraz do roboty, bo ogrom pracy przed nami – informują członkowie Sprężystych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
Sprężyści
Muzeum Rowerów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.