TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy tydzień z Łódzkim Rowerem Publicznym
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 08.03.2017 20:52:49
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

W ubiegłym roku Łódzki Rower Publiczny zanotował najlepszy debiut w historii samoobsługowych systemów rowerowych w Polsce. Teraz przyszedł wreszcie czas na pierwszy pełny sezon, podczas którego rowery miejskie w Łodzi są dostępne od początku marca do końca listopada.

W ciągu siedmiu dni, jakie upłynęły od inauguracji, użytkownicy dokonali już ponad 28 tysięcy wypożyczeń. Równocześnie wczoraj na łódzkiej mapie stacji pojawił się nowy punkt, "Dworzec Łódź Fabryczna / Knychalskiego", który zastąpił dotychczasową lokalizację "Północna / Dwernickiego ? Szpital MSWiA". 

Od 1 marca, kiedy wystartował nowy sezon Łódzkiego Roweru Publicznego, odnotowano dotychczas 28 094 wynajmy. Równocześnie do grona użytkowników rowerów miejskich w Łodzi dołączyło 1 429 osób. Co szczególnie istotne dla użytkowników, wczoraj zmieniły się lokalizacje trzech wypożyczalni Łódzkiego Roweru Publicznego. Stacja  "Parkowa / Inżynierska" została przestawiona o zaledwie kilka metrów, "Zachodnia ? Manufaktura" trafiła na drugą stronę ulicy, natomiast punkt wypożyczeń "Północna / Dwernickiego ? Szpital MSWiA" przeniesiono w całkowicie nowe miejsce ? przy Dworcu Łódź Fabryczna. Oficjalna nazwa tej wypożyczalni to od wtorku: "Dworzec Łódź Fabryczna / Knychalskiego". 

? Zeszłoroczna inauguracyjna rowerów miejskich w Łodzi okazała się wielkim sukcesem, ale prawdziwy sprawdzian popularności systemu dopiero przed nami. Przed pięcioma dniami rozpoczęliśmy pierwszy sezon, w którym Łódzki Rower Miejski jest dostępny w pełnej, dziewięciomiesięcznej formule. Wyniki, jakie dotychczas odnotowujemy są bardzo obiecujące, jednak doświadczenie podpowiada nam, że łódzcy rowerzyści dopiero pokażą nam, na co ich stać ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Łódzkiego Roweru Publicznego.

Z niecierpliwością czekamy także na kolejne informacje, dotyczące rozbudowy systemu. Pierwsze zapowiedzi pozwalają wierzyć, że ten rozwój będzie prowadzony w sposób rozsądny i z zachowaniem dotychczasowych parametrów, co z pewnością zaowocowałoby dołączeniem Łódzkiego Roweru Publicznego do ścisłego europejskiego topu ? dodaje. W tym roku, podobnie jak na zakończenie sezonu 2016, Łódzki Rower Publiczny obejmuje 101 stacji (w tym jedna ufundowana przez Centrum Handlowe Port Łódź oraz sklep IKEA) i 1 010 rowerów. Jak informuje Zarząd Dróg i Transportu, w ciągu najbliższych miesięcy ta liczba może zostać podwojona. Nowe lokalizacje miałyby pojawić się m.in. na Widzewie Wschodzie, Teofilowie, Górniaku i Radogoszczu.  


Sprawdź też:
Łódź
Łódzki Rower Publiczny
Nextbike Polska

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.