TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Plaga dewastacji miejskich rowerów. Szczecin!
TVN24.PL - Opublikowano: 08.10.2018 12:20:41

Prawie 30 procent szczeciński rowerów miejskich Bike_S jest w naprawie

Jak informuje TVN24.pl - prawie 30 procent szczeciński rowerów miejskich Bike_S jest w naprawie.

Spółka odpowiadająca za miejskie rowery w Szczecinie - BikeU - alarmuje: obserwujemy drastyczny wzrost dewastacji naszych jednośladów. Rowery są wyrywane z blokad, niszczone, a nawet topione w rzece. W minione wakacje średnio 200 szczecińskich rowerów miejskich każdego dnia czekało na naprawę. Z 700 dostępnych.

- W ubiegłych latach było to maksymalnie sto sztuk, więc obserwujemy wzrost o 100 procent - mówi Wojciech Jachim, rzecznik szczecińskiego roweru miejskiego Bike_S.

Rowery są dewastowane na różne sposoby: wyginane są ramy, wyrywane szprychy, kradzione koła, siodełka, pedały. Ostatnio dwa rowery znaleziono zatopione w rzece Płonia. Spółka postanowiła ten i inne podobne przypadki piętnować w serwisach społecznościowych.

- Przez niszczenie naszych rowerów jest ich mniej i przez to też mniej jest wypożyczanych. W wakacje obserwowaliśmy odwrócenie wcześniejszej tendencji wzrostowej - podkreśla Jachim.

Przedstawiciel spółki przyznaje, że problem jest na tyle poważny, że spółka zastanawia się nad zainstalowaniem monitoringu przy stacjach. Przedstawiciel Bike_S wini głównie nastolatków. Jego zdaniem to oni odpowiadają za większość zniszczeń - mają najpierw wyrywać rowery, a później korzystać z nich bez opłat i niszczyć, będąc pewnymi, że nie czekają ich żadne konsekwencje. Jachim apeluje, żeby inni użytkownicy systemu również byli wyczuleni na takie zachowania, bo to na nich straty mogą odbić się najbardziej.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Szczecin
BikeS
BikeU
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.