TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Płock z nową stacją roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 24.08.2019 02:05:46
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Płock doczekał się nowej stacji roweru miejskiego, która została uruchomiona dzięki wsparciu sponsorów.

Płock doczekał się nowej stacji roweru miejskiego, która została uruchomiona dzięki wsparciu sponsorów.

O uruchomieniu nowej stacji poinformowała firma Nextbike Polska, która jest operatorem Płockiego Roweru Miejskiego. 21 sierpnia Płock wzbogacił się o trzecią stację sponsorską dzięki współpracy z Galerią Mazovia.

Stację uruchomiono w rok inauguracji systemu PRM. Umiejscowiono ją przy Galerii Mazovia przy ul. Wyszogrodzkiej 127, przy wejściu głównym od skrzyżowania z al. Armii Krajowej.

Razem ze stacją do systemu roweru miejskiego zostało włączonych 7 nowych jednośladów. Stacja dysponuje 10 miejscami do przypięcia pojazdów. W związku z tym, od tej pory Płocki Rower Miejski składa się z 31 stacji i 304 jednośladów.

– Galeria Mazovia od lat angażuje się w działania na rzecz środowiska, dlatego cieszymy się, że jedna ze stacji roweru miejskiego znajduje się przy naszym centrum handlowym. Tematyka rowerowa jest nam szczególnie bliska, chociażby ze względu na naszą akcję “Rowerowe wakacje", w ramach której namawiamy rodziny do aktywności fizycznej, a jednocześnie zadbania o ekologię. Zachęcam wszystkich naszych klientów, aby zatroszczyli się o nasze środowisko i przyjechali na zakupy do Galerii Mazovia rowerem miejskim – powiedziała Izabela Tucholska-Oleszczuk, dyrektor Galerii Mazovia.

Ponad 200 tys. wypożyczeń

Jak informuje Nextbike Polska, operator płockiej wypożyczalni, tegoroczny sezon wystartował z początkiem kwietnia. Od tego czasu odnotowano  200 200 wynajmów, a grono miłośników dwóch kółek PRM powiększyło się o 7,5 tysiąca osób. W sumie, od 2018 roku, wypożyczeń w Płocku było prawie 345 750, a rejestracji – 21 800.

 Cieszy nas dynamiczny rozwój wypożyczalni rowerów w Płocku oraz inicjatywa inwestora, Galerii    Mazovia, dzięki której miłośnicy jednośladów wygodnie dojadą na zakupy czy na spotkanie – mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata z Nextbike Polska. – Uruchomienie kolejnej wypożyczalni dowodzi, że rower miejski spełnia swoją funkcję i jest potrzebny. Użytkownicy zapewne docenią, że inwestor angażuje się w rozwój ekologicznej komunikacji miejskiej i zapewnia dostęp do nowego punktu wypożyczeń  – dodaje.

Rower miejski w Płocku funkcjonuje od ponad roku, a dokładnie od 3 sierpnia 2018. W całym mieście na start zainstalowano 25 samoobsługowych stacji wypożyczeń, na których dostępnych było 250 rowerów. W kolejnym sezonie system powiększono i użytkownicy otrzymali do dyspozycji już 30 stacji i  297 jednośladów, w tym rowery wyposażone w fotelik do przewożenia dzieci. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Z Płockiego Roweru Miejskiego można korzystać od kwietnia do końca listopada.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Płock
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.