TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Po Częstochowie znów pojeździmy rowerami miejskimi
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 28.03.2019 17:35:51
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

1 kwietnia kończy się zimowa przerwa Częstochowskiego Roweru Miejskiego. W tym sezonie będzie można korzystać ze 185 rowerów w 20 stacjach, czyli tak jak w poprzednim roku. Częstochowska wypożyczalnia będzie działała do końca października.

1 kwietnia kończy się zimowa przerwa Częstochowskiego Roweru Miejskiego. W tym sezonie będzie można korzystać ze 185 rowerów w 20 stacjach, czyli tak jak w poprzednim roku. Częstochowska wypożyczalnia będzie działała do końca października.

W zeszłym roku rowery wypożyczano ponad 175 tys. razy, co oznacza, że każdy rower miał w sezonie średnio niemal 950 użytkowników. Operatorem wypożyczalni jest firma Nextbike Polska.

"Sukces Częstochowskiego Roweru Miejskiego w ubiegłorocznym debiucie pokazuje, że rozwój ekologicznych form komunikacji po mieście, w tym uruchomienie systemu rowerów miejskich, to właściwy kierunek" – twierdzi prezydent CzęstochowyKrzysztof Matyjaszczyk. "W tym roku, m.in. dzięki budowie centrów przesiadkowych przy dworcach, chcemy nadal poprawiać warunki dla rowerzystów i wierzymy, że chętnych na przejażdżki rowerem miejskim w tym sezonie także nie zabraknie".

Nagroda dla Nextbike

W styczniu operator systemu, Nextbike Polska, jako współtwórca sukcesu Częstochowskiego Roweru Miejskiego, został uhonorowany Nagrodą Miasta Częstochowy w kategorii "Lepsza Komunikacja". Doceniono popularność, jaką cieszy się system wśród mieszkańców i to, jak zmienia on sposób poruszania się po mieście.

"Częstochowski Rower Miejski jest doceniany przez użytkowników, cieszy nas też, że spełnia oczekiwania Miasta. Jesteśmy bardzo zadowoleni z minionego sezonu, widzimy też rosnące zainteresowanie kolejnych użytkowników. Tych, którzy nie mają jeszcze konta, namawiamy do rejestracji w systemie i przesiadki na rowery" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.