TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poczta Polska przetestuje elektryczne rowery
InfoBike.pl - Opublikowano: 15.01.2019 15:30:05
Poczta Polska przetestuje elektryczne rowery

Od 21 stycznia listonosze m.in. przetestują rowery elektryczne marki Zasada Bikes z bateriami firmy BMZ Poland.

Od 21 stycznia listonosze m.in. przetestują rowery elektryczne marki Zasada Bikes z bateriami firmy BMZ Poland.

Poczta Polska szykuje rewolucyjną zmianę. Prowadzi projekt "Elektromobilność", przygotowujący do wprowadzenia "Stref Czystego Transportu". W ramach tych działań rozpoczęto testy pojazdów elektrycznych, do których wybrano między innymi rowery elektryczne marki Zasada Bikes. Rowery zasilane są bateriami firmy BMZ, która od 5 lat dostarcza rozwiązania w tym segmencie, dla największych dostawców usług pocztowych Europy zachodniej.

Zimowe testy

Przekazanie rowerów do testów nastąpi 21 stycznia w placówce Poczty Polskie, w Gliwicach. Przekazywane rowery to specjalnie zaprojektowany model Nuntius 1.0 (z łacińskiego posłaniec, ten który zwiastuje) zasilane baterią PRECURSOR, dzięki której wysiłek związany z jazdą może zostać zredukowany nawet o 80 procent. To w znaczący stopniu zwiększa komfort wykonywanej pracy. Możliwy zasięg na jednym ładowaniu to nawet 150 km, uzależniony jest m.in. od wagi rowerzysty, pokonywanej trasy, ilości przewożonych przesyłek, a także od pojemności baterii, co pokazuje jak ważnym elementem całego systemu jest właśnie litowo-jonowy akumulator.

Elektryczne rowery będą testowane w codziennej pracy przez listonoszy, a ich wynik pozwoli na dopasowanie roweru do wymagań listonoszy, tak aby finalny projekt roweru uwzględniał wszystkie ich potrzeby.

Elektryczne zalety

Rowery elektryczne doskonale sprawdzają się zarówno w miastach, jak i terenie. Pomagają przejechać sprawnie najtrudniejsze odcinki i znacząco zmniejszają wysiłek fizyczny. Testowe rowery elektryczne dla Poczty mają za zadanie ułatwić pracę listonoszy. Będą służyć do przewozu listów i mniejszych paczek, dając większy komfort pracy pocztowcom. Te żółte pojazdy z kilkoma bocznymi koszami na torby z przesyłkami, wyposażone odpowiednio do zimowej aury, eksploatowane będą przez najbliższe miesiące.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
e-rower
Gliwice
BMZ
 • Konrad Tetrzona – 15.01.2019

  Dominik Moritz

 • Mariusz Tuszyński – 15.01.2019

  I tak i tak jak byl syf na poczcie tak dalej bedzie

 • Marcin Bielatowicz – 15.01.2019

  Nie mogą znaleźć listonoszy z własnym samochodem za te marne pieniądze to wsadzą listonoszy bez samochodów na rowery..... Żenada....

 • Wojciech Grela – 16.01.2019

  Ale jeździ fajnie ;) zwinna ramka mi wyszła

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.