TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Półmetek akcji Rowerowy Maj w Warszawie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 22.05.2018 21:50:06
Zdj. ZDM Warszawa

Blisko 600 tys. razy warszawscy uczniowie dojechali do swoich szkół na rowerze, hulajnodze lub rolkach w ramach akcji “Rowerowy Maj".

Blisko 600 tys. razy warszawscy uczniowie dojechali do swoich szkół na rowerze, hulajnodze lub rolkach w ramach akcji “Rowerowy Maj".

Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna. Celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz zrównoważonej mobilności wśród dzieci. Za każdy dojazd rowerem, na rolkach, hulajnogą, czy na rolkach uczeń otrzymuje naklejki – jedną przykleja na plakat wiszący w klasie, drugą do swojego dzienniczka.

Dokładnie 577 478 – dokładnie tyle razy, na półmetku akcji “Rowerowy Maj" warszawscy uczniowie korzystali z ekologicznych środków transportu napędzanych siłą mięści, by dostać się do swoich szkół. Akcja cieszy się bardzo dużym powodzeniem. W tegorocznej edycji bierze udział 112 szkół i 60 tys. uczniów. Rowerowy Maj organizowany jest w Warszawie po raz trzeci. W 96 szkołach aktywnych jest już więcej niż połowa uczniów, zaś w 10 szkołach na kółka przesiedli się prawie wszyscy.

Rowerowy Maj trwa w najlepsze. Parkingi rowerowe przy szkołach pękają w szwach. Szkoły zmuszone są do zmian organizacyjnych: parkingi są zamykane dla samochodów, boksy w szatniach przeznaczane na przechowywanie hulajnóg czy rolek. Pojawiają się nawet specjalne ławki, gdzie dzieci mogą zmieniać buty z kółkami na kapcie. Starsi uczniowie wspierają młodszych, pojawiają się poranne dyżury które pomagają zapanować nad mrowiem jedno- i wielośladów – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Niepodważalnym liderem wydaje się SP 66 z Włoch, która startuje w kampanii od początku. Frekwencja rowerowa w tej szkole wynosi ponad 90%. SP 66 w kategorii wielkości jest szkołą "średnią" (400-600 uczniów). Drugą w Warszawie i jednocześnie najlepszą szkołą w kategorii "duża" (powyżej 600 uczniów) jest SP 209 z Bielan z frekwencją 83%, ta placówka również bawi się z nami po raz trzeci. Wśród najmniejszych szkół (poniżej 400 uczniów) liderem jest debiutująca w akcji SP 34 ze Śródmieścia – dodaje ZDM.

Wyniki na bieżąco można śledzić na oficjalnej stronie kampanii: rowerowymaj.eu/warszawaSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Rowerowy Maj
kampania rowerowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.