TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ponad 152 tys. wypożyczeń rowerów miejskich w Radomiu
PAP - Opublikowano: 02.11.2017 18:21:58
Ponad 152 tys. wypożyczeń rowerów miejskich w Radomiu

Ponad 152 tysiące razy wypożyczano w Radomiu rowery miejskie w pierwszym sezonie ich użytkowania. Zdaniem władz miasta, wypożyczanie jednośladów przyjęło się wśród mieszkańców, którzy chętnie z nich korzystali w okresie wiosenno-letnim.

Ponad 152 tysiące razy wypożyczano w Radomiu rowery miejskie w pierwszym sezonie ich użytkowania. Zdaniem władz miasta, wypożyczanie jednośladów przyjęło się wśród mieszkańców, którzy chętnie z nich korzystali w okresie wiosenno-letnim.

Czwartek był w Radomiu ostatnim dniem użytkowania rowerów miejskich. Teraz na pięć miesięcy trafią do magazynu, gdzie przejdą gruntowny serwis. Jednoślady wrócą na ulice Radomia 1 kwietnia 2018 r.

Zdaniem prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, pierwszy sezon użytkowania rowerów miejskich można uznać za udany. "Liczba wypożyczeń potwierdziła to, co radomianie jednoznacznie powiedzieli już podczas testów systemu roweru miejskiego, że chcą takiej alternatywy dla jazdy samochodem lub autobusem" - powiedział w czwartek na konferencji prasowej Witkowski.

Radomski Rower Miejski wystartował w kwietniu z 25 stacjami, na których można było wypożyczyć 250 rowerów. Po uruchomieniu w następnych miesiącach kolejnych dwóch stacji liczba dostępnych jednośladów wzrosła do 285. Poza rowerami standardowymi w systemie znalazły się tandemy i rowery familijne, którymi można przewieźć nawet czwórkę dzieci.

Najchętniej rowery wypożyczano w czerwcu. Przez 30 dni skorzystano z nich ponad 34,5 tys. razy. Dzienny rekord padł jednak w maju – w piątek, 19 maja rowery wypożyczono aż 1822 razy. To średnio ponad 6 wypożyczeń na dobę w przeliczeniu na rower. Średni czas wypożyczenia roweru w tym sezonie wynosił 19 minut i 58 sekund. W sumie w tym sezonie wypożyczono w Radomiu rowery ponad 152 tysiące razy.

Zdaniem prezesa sieci polskich wypożyczalni rowerów Nextbike Polska Tomasza Wojtkiewicza, to dobry wynik. "Spodziewaliśmy się, że wypożyczeń będzie bardzo dużo. Rzeczywistość przerosła jednak nasze oczekiwania" -zaznaczył Wojtkiewicz. Według niego duży wpływ na popularność rowerów miejskich w Radomiu ma "prorowerowa" polityka władz miasta, które inwestują w infrastrukturę rowerową i aktywnie zabiegają o rozwój systemu, promując tę ideę wśród użytkowników i przedsiębiorców.

Witkowski podkreślił, że w tym sezonie udało się pozyskać dwóch sponsorów, którzy zaangażowali się w utworzenie stacji wypożyczalni rowerowej w okolicy swoich siedzib. "Mam nadzieję, że za ich przykładem pójdą kolejni i otwierając następny sezon będziemy mogli przedstawić jeszcze lepszą ofertę, czyli więcej wypożyczalni i więcej rowerów" - stwierdził prezydent miasta.

W systemie Radomskiego Roweru Miejskiego zarejestrowanych jest ponad 12 tys. użytkowników.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
Radomski Rower Miejski
wypożyczalnia rowerów
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.