TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Powrót roweru miejskiego do Kalisza
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.03.2019 17:13:05
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Z taką samą liczbą rowerów i stacji wróci na ulice Kalisza wypożyczalnia rowerów miejskich. Od 1 kwietnia będzie można korzystać z 283 rowerów rozlokowanych w 30 stacjach. Sezon kaliskiej wypożyczalni potrwa do końca października.

Z taką samą liczbą rowerów i stacji wróci na ulice Kalisza wypożyczalnia rowerów miejskich. Od 1 kwietnia będzie można korzystać z 283 rowerów rozlokowanych w 30 stacjach. Sezon kaliskiej wypożyczalni potrwa do końca października.

Obok standardowych rowerów można korzystać z tandemów, rowerów dziecięcych oraz familijnych typu cargo. W zeszłym roku sezon KRM rozpoczął się 1 maja. W tym oraz kolejnych rowery będą dostępne od 1 kwietnia. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem – 1 zł kosztuje wypożyczenie nieprzekraczające godziny, a za drugą i każdą następną godzinę system nalicza po 2 złote.

Poprzedni sezon Kaliskiego Roweru Miejskiego stał pod znakiem rozbudowy. Na początku sezonu, od 1 maja, można było korzystać z 12 stacji. W czerwcu do systemu dołączyło kolejnych 7 stacji, a w lipcu następne 11. Obecnie Kalisz dysponuje wypożyczalnią złożoną z 30 stacji i 283 rowerów.

W zeszłym roku z kaliskiej wypożyczalni korzystano ponad 128 tys. razy. Za rozbudową systemu wzrosła liczba użytkowników: z ponad 3 tys. do ponad 10 tys.

"Kaliski Rower Miejski urósł, wzrosła też jego popularność wśród mieszkańców. Bardzo nas cieszy, że kolejne osoby przekonują się do tej formy transportu i spędzania wolnego czasu. Liczymy, że w tym sezonie dołączą do nas kolejni użytkownicy" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

"Kaliszanie coraz częściej i chętniej korzystają z ekologicznych środków transportu. Także z roweru miejskiego, który mieszkańcy naszego miasta wyraźnie polubili. Świadczy o tym 128 tysięcy wypożyczeń w zeszłym roku. Mam nadzieję, że także w rozpoczynającym się sezonie równie chętnie będą z rowerów miejskich korzystać" - informuje wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kalisz
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.