TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Powstaną nowe połączenia rowerowe w Radomiu
INFOBIKE.PL, MZDIK - Opublikowano: 20.06.2017 19:50:31
Zdj. Paweł Błach - InfoBike.pl

W ramach Budżetu Obywatelskiego radomianie zgłosili projekty dotyczące rozbudowy infrastruktury rowerowej. Rowerowe udogodnienia drogowcy zaczną realizować jeszcze w te wakacje. Inwestycje mają powstać w rejonie ronda Kisielewskiego oraz na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Czachowskiego.

W ramach Budżetu Obywatelskiego radomianie zgłosili projekty dotyczące rozbudowy infrastruktury rowerowej. Rowerowe udogodnienia drogowcy zaczną realizować jeszcze w te wakacje. Inwestycje mają powstać w rejonie ronda Kisielewskiego oraz na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Czachowskiego.

Z ronda Kisielewskiego powstanie niebawem jednokierunkowy zjazd rowerowy do ulicy Krakowskiej (za stacją paliw). Cykliści będą mogli ominąć ruchliwą ulicę Limanowskiego i dotrzeć do ulicy Wałowej przez spokojną ulicą Krakowską. Połączenie ulicy Batorego z ulicami Żeromskiego i Czachowskiego ma zaś umożliwić rowerzystom wygodne połączenie pomiędzy Śródmieściem i osiedlem Nad Potokiem. Zamiast korzystać z dosyć ruchliwej ulicy Zbrowskiego, rowerzyści będą mogli jeździć ulicą Batorego, a następnie przez park Leśniczówka do ulic Fałata, Wodnej i dalej do Katowickiej. Droga rowerowa będzie stanowiła czwarty wlot na skrzyżowaniu obok sklepu Stokrotka, dzięki czemu będą możliwe wszystkie relacje (prosto, w prawo lub w lewo). Na jezdniach pojawi się w związku z tym odpowiednie oznakowanie – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Radomiu.

Roboty przy rondzie Kisielewskiego mogą ruszyć jeszcze w trakcie wakacji. Przy Żeromskiego start nastąpi później. Przyczyną opóźnienia są inne roboty, zaplanowane przez Wodociągi Miejskie właśnie w okolicach skrzyżowania ulic Żeromskiego i Czachowskiego. Przed ich zakończeniem nie możemy zbudować wspomnianego łącznika rowerowego prowadzącego do ulicy Batorego. Tymczasem w piśmie z 25 maja 2017 roku spółka wodociągowa poinformowała, iż postępowanie przetargowe na jej roboty zostało niedawno unieważnione. Nowy przetarg już został ogłoszony, zaś data planowanej realizacji robót wodociągowych na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Czachowskiego w związku z tym została przesunięta do 30 września 2017 roku. Oznacza to, że prace nadzorowane przez MZDiK będą mogły ruszyć najwcześniej w październiku (o ile oczywiście Wodociągom Miejskim uda się rozstrzygnąć ten powtórzony przetarg).

Budowa łącznika rowerowego z ulicą Batorego razem z dostosowaniem sygnalizacji świetlnej i nowym oznakowaniem powinna potrwać około trzech tygodni. Jeśli prace wodociągowe skończą się w podanym powyżej terminie, a pogoda pozwoli na realizację prac drogowych w okresie jesiennym, to rowerzyści będą mogli skorzystać z nowego połączenia jeszcze pod koniec tego roku. Jeśli sprawy potoczą się inaczej, to wtedy łącznik powstanie dopiero w przyszłym roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
infrastruktura rowerowa
MZDiK
połączenia rowerowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.