TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań bez oficera rowerowego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 21.12.2017 21:24:15
Zdj. Paweł Błach - InfoBike.pl

Poznań nie będzie miał oficera rowerowego. Stanowisko w strukturach Urzędu Miasta Poznania zostanie zlikwidowane. Od nowego roku infrastrukturą rowerową w mieście zamie się Zarząd Dróg Miejskich.

Poznań nie będzie miał oficera rowerowego. Stanowisko w strukturach Urzędu Miasta Poznania zostanie zlikwidowane. Od nowego roku infrastrukturą rowerową w mieście zamie się Zarząd Dróg Miejskich.

Do tej pory osobą odpowiedzialną za kwestie rowerowe Poznania był Wydział Transportu i Zieleni oraz Wojciech Makowski, który pełnił funkcję oficera rowerowego od 16 marca 2015 roku.

- Cieszę się, że przez te trzy lata w Urzędzie udało się oswoić Poznań ze śluzami rowerowymi, kontraruchem, a przede wszystkim uzgodnić, co jest priorytetem w zakresie tworzenia tras rowerowych - powiedział  Wojciech Makowski.

- Wkład Wojtka Makowskiego w rowerową politykę Poznania jest nieoceniony i serdecznie mu za to dziękuję - powiedział zastępca prezydenta Maciej Wudarski.

Makowski był odpowiedzialny m.in. za przyjęcie standardów rowerowych, co pozwoliło wprowadzić m.in. jednolitą, wysoką jakość do wszystkich projektów drogowych dotyczących ruchu rowerowego. Ich efekt to chociażby systematyczne udostępnianie spokojnych ulic jednokierunkowych dla ruchu rowerowego w obu kierunkach.

W maju tego roku Rada Miasta przyjęła "Program Rowerowy 2017-2022 z perspektywą do roku 2025". Wskazuje on, jakie inwestycje i poprawki istniejącej infrastruktury są niezbędne, aby w ciągu kilku lat Poznań miał kompletną sieć najważniejszych tras, umożliwiającą bezpieczne i wygodne przemieszczanie się rowerem po całym mieście. Cykl pracy nad rowerowymi dokumentami miejskimi domknęło przygotowanie rowerowego rozdziału nowego Systemu Informacji Miejskiej, co stało się w ostatnich dniach.

Równolegle z pracą nad dokumentami strategicznymi, Wojciech Makowski koordynował udział Poznania w European Cycling Challenge. Był też zaangażowany w opiniowanie projektów drogowych oraz lokalizacji stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego – informuje oficjalny portal internetowy Poznania.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
oficer rowerowy
Wojciech Makowski
polityka rowerowa