TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań konsultuje budowę ważnej trasy rowerowej
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.06.2019 20:32:23
Zdj. ZDM Poznań

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu ogłosił konsultacje jednej z najważniejszych dróg rowerowych w mieście. Chodzi o trasę RP, która ma biec wzdłuż "Pestki" na odcinku między Winiarami i mostem Teatralnym. Konsultacje będą trwały do 14 czerwca.

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu ogłosił konsultacje jednej z najważniejszych dróg rowerowych w mieście. Chodzi o trasę R3, która ma biec wzdłuż "Pestki" na odcinku między Winiarami i mostem Teatralnym. Konsultacje będą trwały do 14 czerwca.

Trzy warianty trasy

ZDM zlecił opracowanie trzech wariantów trasy. W każdym z nich droga biegnie po zachodniej stronie ul. Mieszka I. Trasa zaczyna się po północnej stronie skrzyżowania ul. Trójpole z ul. Mieszka I. Jak informuje ZDM, na całej długości przebieg trasy zlokalizowany jest w pobliżu linii PST, a różnice w poszczególnych wariantach sprowadzają się do sposobów pokonania skrzyżowań kolidujących z przebiegiem drogi rowerowej.

Zaproponowane zostały zarówno kolizyjne skrzyżowania na poziomie jezdni i skrzyżowania wykorzystujące infrastrukturę przystanków "Pestki". Warianty koncepcji różnią się również proponowanym przebiegiem ostatniego odcinka trasy od rejonu ulic Niskiej i Grudzieniec do mostu Teatralnego. Budowa trasy rowerowej wymagać będzie również korekty działania sygnalizacji świetlnej oraz wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniach z istniejącymi ulicami.

3,3 km długości

Każdy wariant trasy ma taką samą długość: 3,3 km. Przejechanie takiej trasy rowerem ma zająć około 4 minuty. Teraz rowerzyści z ul. Trójpole w okolice mostu Teatralnego jadą kilkanaście minut.

W ramach budowy trasy uwzględnione zostaną korekty sygnalizacji świetlnej oraz zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniach.

Konsultacje

Osoby chcące wziąć udział w konsultacjach, mogą przesyłać uwagi, pytania i propozycje zmian do załączonej dokumentacji w terminie do 14 czerwca 2019 r. za pośrednictwempoczty elektronicznej, poczty tradycyjnej lub poprzez dostarczenie pisma do siedziby ZDM przy ul. Wilczak 17, 61-623 Poznaniu.

Podsumowanie konsultacji społecznych zostanie opublikowane na stronie internetowej ZDM w terminie do 14 lipca.

Szczegóły na stronie ZDM Poznań.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
ZDM
droga
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.