TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań. Minister Jadwiga Emilewicz otrzymała rower
PAP/INFOBIKE.PL - Opublikowano: 02.10.2019 18:28:04
Poznań. Minister Jadwiga Emilewicz otrzymała rower

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, której ukradziono rower w Poznaniu, dostała rower – ponad dwudziestoletnią damkę.

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, której ukradziono rower w Poznaniu, dostała rower – ponad dwudziestoletnią damkę.

Kradzież w kampanii wyborczej

Pojazd wręczył Emilewicz w środę w Poznaniu jeden z dyrektorów Sieci Badawczej Łukasiewicz; minister była gościem odbywającego się w stolicy Wielkopolski Innovatorium Łukasiewicza.

Dziennikarzowi PAP, który był świadkiem przekazania jednośladu Emilewicz powiedziała, że cieszy się, że temat jej skradzionegoroweru znika z kampanii wyborczej w stolicy Wielkopolski. Minister jest liderką listy PiS w Poznaniu. Sprawa kradzieży stała się w ostatnich dniach jednym z żywiej komentowanych przez lokalne media tematów związanych z wyborami w Poznaniu.

"To damka z koszem zakupowym, pierwszy zakup internetowy jednego z dyrektorów Sieci Badawczej Łukasiewicz,rowerwyprodukowany w Poznaniu. Mam nadzieję, że to dobry znak przed 13 października. Zabiorę tenrowerdo domu, będzie miłym wspomnieniem tej kampanii" - powiedziała.

Spontaniczna decyzja

Ofiarodawca wehikułu przyznał PAP, że był to "spontaniczny odruch na wieść, że pani minister została okradziona".

"Torower, który nabyłem bodaj w 1997 roku – pierwsza rzecz jaką kupiłem przez Internet. Mam nadzieję, że będzie pasował, będzie wygodny i będzie dobrze służył" – powiedział PAP Paweł Wochowski.

Jak podkreślił, pojazd ofiarowany pani minister ma zapięcie chroniące przed kradzieżą.

Kradzież czarnej kolarzówki Jadwigi Emilewicz miała miejsce w niedzielę w Poznaniu, w czasie, gdy minister uczestniczyła we mszy św.

Po tym, gdy okradziona opisała sprawę w mediach społecznościowych, wypożyczenie własnegoroweru zaproponowała jej liderka poznańskiej listy Koalicji Obywatelskiej Joanna Jaśkowiak.(PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
kradzież