TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań - most Lecha będzie miał drogę rowerową
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.03.2019 17:48:59
Zdj. UM Poznań

Trwa przebudowa mostu Lecha w Poznaniu. W ramach prac powstanie m.in. droga rowerowa. Najpóźniej w styczniu przyszłego roku most zostanie oddany do użytku.

Trwa przebudowa mostu Lecha w Poznaniu. W ramach prac powstanie m.in. droga rowerowa. Najpóźniej w styczniu przyszłego roku most zostanie oddany do użytku.

- Prace na moście Lecha idą zgodnie z planem. Najdalej w styczniu przyszłego roku będzie on oddany do użytku. Skorzystają na tym wszyscy użytkownicy ruchu. Kierowcy uzyskają dodatkowy - trzeci - pas ruchu. Jest to ważne, gdyż most jest częścią II ramy komunikacyjnej. Przyjazne rozwiązania będą także dla pieszych i rowerzystów - powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Nowy most ma ma być trójprzęsłowy bez podpór w nurcie rzeki. Jego długość będzie wynosiła 236 metrów. Ma mieć trzy pasy jezdni, drogę rowerową i pieszą. Jak informuje poznański magistrat nowa konstrukcja zastąpi poprzednią, usuniętą ze względu na zły stan techniczny. Pochodziła ona z lat 50. XX wieku, kiedy północną część mostu wybudowano.

Prace rozbiórkowe obejmujące: wyposażenie, płytę, konstrukcję stalową oraz podpory i fundamenty trwały 2,5 miesiąca i były prowadzone przy zachowaniu ruchu żeglownego na Warcie. W ramach robót budowlanych pod dnem rzeki w kanałach ułożono kable teletechniczne i energetyczne, wykonano komory szczelne pod nowe podpory, ściany szczelinowe, na których są posadowione oraz większość podpór – czytamy na oficjalnym serwisie internetowym Poznania.

Przebudowa mostu Lecha jest częścią zadania "Poprawa warunków komunikacyjnych w ciągu drogi krajowej nr 92 w Poznaniu". Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Poznania oraz dotacji Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
most Lecha
droga
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.