TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań - rowerem łatwiej przez centrum
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 19.04.2019 18:56:15
Zdj. ZDM Poznań

Rowerzyści jeżdżący po Poznaniu łatwiej dojadą do centrum miasta. Jest to możliwe dzięki otwarciu dla rowerzystów skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przez ulicę Solną.

Rowerzyści jeżdżący po Poznaniu łatwiej dojadą do centrum miasta. Jest to możliwe dzięki otwarciu dla rowerzystów skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przez ulicę Solną.

23 kwietnia ma zostać otwarte skrzyżowanie świetlne przez ul. Solną. Ma ono połączyć ciąg rowerowy z ul. Kulasa z ul. Kościuszki.

Dzięki inwestycji rowerzyści będą mogli szybciej przemieszczać się po centrum Poznania. Jak informuje oficjalny serwis internetowy Poznania, sygnalizacja została tak zaprogramowana, by jej działanie skorelować z tą znajdującą się przy skrzyżowaniu z al. Niepodległości. Przez obie sygnalizacje kierowcy będą mogli przejechać na jednym zielonym świetle.

Detektor rowerzystów

Przy przejeździe rowerowym zamontowano detektor, którego kamery mają wykrywać rowerzystów i włączać im mu zielone światło do przejazdu przez ul. Solną w jak najkrótszym czasie (w zależności od sygnalizacji przy al. Niepodległości).

- Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie skróci się czas i długość jazdy rowerami np.: z Winograd do Centrum i z powrotem. Jednocześnie nowa sygnalizacja zwiększy bezpieczeństwo pieszych na przejściach przez ul. Kościuszki i Kulasa – informuje Urząd Miejski w Poznaniu.

Budowa skrzyżowania jest elementem Programu Rowerowego Miasta Poznania uchwalonego przez radę miasta w 2017 roku. Połączy tzw. obwodnicę rowerową (ring nr 1) z biegnącym po drugiej stronie ulicy Solnej łącznikiem prowadzącym do jednej z głównych tras rowerowych - R6.

Zarząd Dróg Miejskich będzie monitorować działanie sygnalizacji. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na nową sygnalizację.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Solna
ZDM
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.