TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznań z konkursem na edukację rowerową
InfoBike.pl - Opublikowano: 15.05.2018 12:37:17
Poznań z konkursem na edukację rowerową

Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i pracy rowerem? Poznań chce tego uczyć i szuka wykonawcy.

Podobnie jak w ubiegłym roku Wydział Transportu i Zieleni w Poznaniu ponownie ogłosił otwarty konkurs ofert na prowadzenie praktycznej edukacji rowerowej. Zwycięzca będzie pokazywał poznaniakom, jak bezpiecznie poruszać się po mieście rowerem.

Zwycięzca konkursu przeprowadzi szkolenia, podczas których wyjaśni, jak jeździć rowerem po Poznaniu

Miasto ogłosiło konkursy na wykonanie dwóch zadań - oba dotyczą ruchu rowerowego w Poznaniu. Na ich realizację można otrzymać dotacje sięgające nawet 100 tysięcy zł.

- Prowadzona przez miasto poprawa stanu infrastruktury rowerowej przyczyniły się do wzrostu liczba osób korzystających z roweru podczas codziennych dojazdów - mówi Jan Gosiewski, zastępca dyrektora Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznań. - Wobec powyższego musimy także podejmować działania ukierunkowane na upowszechnianie właściwych zachowań komunikacyjnych wśród rowerzystów.

Pierwszym z zadań jest "Program rozwoju ruchu rowerowego w szkołach", obejmujący praktyczną edukację rowerową. Zwycięzca konkursu może liczyć na dotację w wysokości do 100 tys. zł - przeznaczoną na przeprowadzenie cyklu szkoleń dla uczniów. Uczestnicy zajęć powinni poznać zasady i zalety poruszania się rowerem, a szkoleniom teoretycznym muszą towarzyszyć praktyczne - przy czym szkolone grupy powinny być złożone z uczniów z co najmniej 13 różnych szkół.

To jednak nie koniec. Zwycięzca konkursu będzie też musiał przeprowadzić analizę sposobu poruszania się uczniów tych szkół i zaproponować niezbędne poprawki w infrastrukturze drogowej: np. zmianę oznakowania czy dodatkowe parkingi dla rowerów. Co najmniej połowa uczniów objętych projektem i co najmniej 5 analizowanych szkół powinno mieścić się na obszarze osiedli peryferyjnych, zlokalizowanych wzdłuż granic administracyjnych Poznania.

Drugim programem, na przeprowadzenie którego można dostać wsparcie w wysokości do 40 tys. zł, jest "Program edukacji rowerowej dla osób dorosłych". Zwycięzca konkursu przeprowadzi zestaw szkoleń prezentujących zasady poruszania się rowerem w ruchu miejskim. Szkolenia zorganizowane zostaną w formie wspólnego przejazdu, podczas którego prowadzący będzie wyjaśniał trudne kwestie związane z ruchem drogowym. Dodatkowo zwycięzca będzie musiał przygotować poradnik podpowiadający, jak bezpiecznie poruszać się po Poznaniu, oraz stworzyć raport na temat typowych wyzwań dla mniej doświadczonych rowerzystów.

Oferty można składać za pomocą platformy www.witkac.pl do 18 maja 2018 r. Treść ogłoszenia dostępna jest na http://bip.poznan.pl/bip/konkursy-i-nabory-ofert-na-realizacje-zadan/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
bezpieczeństwo
UM Poznań
  • Sebastian Rożentalski – 15.05.2018

    Dopóki rowerzyści tak jak kierowcy będą mieli głęboko w poważaniu przepisy ruchu drogowego to nic się nie zmieni.Karać,karać i jeszcze raz karać.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.