TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Poznańscy policjanci na rowerach
INFOBIKE.PL, KMP POZNAŃ - Opublikowano: 11.07.2017 19:35:41
Zdj. KMP Poznań

Od kwietnia ulice Poznania patrolowane są przez policjantów na rowerach. Policjanci zwracają uwagę na zachowanie pieszych i rowerzystów oraz kierowców samochodów.

Od kwietnia ulice Poznania patrolowane są przez policjantów na rowerach. Policjanci zwracają uwagę na zachowanie pieszych i rowerzystów oraz kierowców samochodów.

Wprowadzenie rowerowych patroli jest odpowiedzią na rosnąca liczbę rowerzystów. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Poznaniu policjanci reagują na wykroczenia popełniane przez wszystkich użytkowników dróg. Służba pełniona na rowerze pozwala szybko dotrzeć do miejsc trudno dostępnych, gdzie nie zawsze dojedzie radiowóz. Policjanci sprawdzają stan techniczny, obowiązkowe wyposażenie oraz trzeźwość kierujących.

Rowerzysto pamiętaj:

Obecnie obowiązujące przepisy co do wymogów, które musi spełniać prawidłowo wyposażony rower to Rozporządzenie Rady Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia:

- dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy,

- co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,

- co najmniej jedno światło tylne czerwone odblaskowe

- co najmniej jedno światło tylne świecące ciągłym lub migającym światłem – obowiązkowe po zmroku

- co najmniej jedno światło przednie białe lub żółte świecące ciągłym lub migającym światłem – obowiązkowe po zmroku,

- kierunkowskazy – tylko w przypadku, gdy konstrukcja roweru uniemożliwia sygnalizowanie zamiaru skrętu ręką.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
policja
rowerowe patrole
bezpieczeństwo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.