TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Projekty rowerowe w budżecie obywatelskim we Wrocławiu
PAP - Opublikowano: 20.02.2017 21:58:14
Projekty rowerowe w budżecie obywatelskim we Wrocławiu

Budowa parków, terenów zielonych, boisk i ścieżek rowerowych to najczęściej zgłaszane projekty do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 r. W sumie zgłoszono 753 projekty. Magistrat przeznaczy na ich wykonanie 25 mln zł.

Budowa parków, terenów zielonych, boisk i ścieżek rowerowych to najczęściej zgłaszane projekty do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 r. W sumie zgłoszono 753 projekty. Magistrat przeznaczy na ich wykonanie 25 mln zł.

Jak poinformowała w poniedziałek na konferencji prasowej wicedyrektor biura ds. partycypacji społecznej wrocławskiego magistratu Katarzyna Szymczak-Pomianowska, najwięcej wśród zgłoszonych projektów dotyczy budowy obiektów zieleni miejskiej i rekreacyjnych.

"Takich obiektów dotyczących budowy parków, skwerów zgłoszono aż 203, natomiast 170 propozycji to budowa ścieżek rowerowych i chodników. Stosunkowo dużo, bo 54 propozycji jest w kategorii komunikacja zbiorowa, chodzi m.in. o wydzielenia torowisk czy buspasów" - dodała.

Już po raz drugi w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego miasto podzielono na 14 rejonów, z których każdy ma zagwarantowaną pulę pieniędzy na lokalne inwestycje. Najwięcej, bo aż 84 projekty zgłoszono w rejonie obejmującym ścisłe centrum miasta, a najmniej - 19 w rejonie obejmującym trzy duże osiedla-blokowiska: Kuźniki, Nowy Dwór, Muchobór Mały, gdzie mieszka kilkadziesiąt tysięcy wrocławian.

Do końca maja będzie trwała weryfikacja zgłoszonych projektów. Głosowanie nad zakwalifikowanymi projektami rozpocznie się w połowie września.

"Bardzo nam zależy, by w spotkaniach uczestniczyło wielu mieszkańców, a nie tylko liderzy projektów i najbardziej zainteresowane projektami osoby. Praktycznie do końca wakacji będzie można modyfikować dany projekt, więc warto włączyć się w taką dyskusję nie tylko w mediach społecznościowych" - powiedziała Szymczak-Pomianowska.

Magistrat przeznaczył na tegoroczny budżet obywatelski magistrat 25 mln zł.

W 2015 r. do realizacji zakwalifikowano 79 projektów o wartości 20 mln zł. W 2014 r. na Wrocławski Budżet Obywatelski również przeznaczono 20 mln zł i do realizacji zakwalifikowano 80 projektów. Rok wcześniej edycja pilotażowa zamknęła się kwotą 3 mln zł.(PAP)

ros/ amac/Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
budżet obywatelski
projekty rowerowe
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.