TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prokuratura nie znalazła niegospodarności w PKS Radom
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.11.2017 12:53:12 2 komentarze
Prokuratura nie znalazła niegospodarności w PKS Radom

Doniesienie ws. rzekomej niegospodarności złożył poseł PiS Wojciech Skurkiewicz. Zdaniem śledczych prezes PKS działał zgodnie z prawem.

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. rzekomej niegospodarności prezesa PKS w Radomiu i wyrządzenia przez niego znacznej szkody majątkowej na mieniu spółki. Doniesienie w tej sprawie złożył poseł PiS Wojciech Skurkiewicz. Zdaniem śledczych prezes PKS działał zgodnie z prawem.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz, śledczy przeprowadzili analizę dokumentów spółki oraz przesłuchali wielu świadków.

-"Śledztwo nie dało podstaw do stwierdzenia, że prezes PKS w Radomiu działał niezgodnie z prawem i że na skutek jego działalności wystąpiła znaczna szkoda na majątku PKS" - wyjaśniła rzeczniczka. Dodała, że na tej podstawie podjęto decyzję o umorzeniu śledztwa.

Doniesienie do prokuratury złożył w maju poseł Wojciech Skurkiewicz. Powołując się na opinie pracowników radomskiego PKS, poseł PiS stwierdził, że prezes tej firmy nie radzi sobie z zarządzaniem spółką i w pewnych przypadkach mógł działać na jej szkodę. Chodziło m.in. o niezasadne - w opinii części załogi - zbycie części działek oraz wydzierżawienie stacji paliw i stacji diagnostycznej.

Odnosząc się do zarzutów, prezes zarządu PKS w Radomiu Janusz Spelina mówił wówczas PAP, że działał zgodnie z prawem i robił wszystko, by firma zaczęła przynosić dochody. We wrześniu Spelina złożył rezygnację. Jako powód podał względy zdrowotne.

Śledczy potwierdzili, że działania prezesa były zgodne z prawem.

-"Nieruchomości sprzedawano w drodze przetargu, a sprzedaż poprzedzała zgoda Rady Nadzorczej spółki i Zgromadzenia Wspólników. Nie stwierdzono także nieprawidłowości przy dzierżawie stacji paliw i stacji diagnostycznej" - stwierdziła rzeczniczka prokuratury. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
sąd
PKS Radom
  • Radomiak – 08.11.2017

    Niechaj posel PiS zajmie sie swojej partii przekretami i niegospodarnoscia. Wara od PKS Radom.

  • EX PROK – 08.11.2017

    O i już prokurator nie jest prokuratorem ;) jak mógł się sprzeciwić :(

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.