TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prorowerowe zmiany na Targrówku
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 02.02.2018 20:48:39
Prorowerowe zmiany na Targrówku

Nowe drogi i stojaki rowerowe pojawią się na warszawskim Targówku. Zarząd Dróg Miejskich planuje kompleksową przebudowę ulic Ossowskiego, Handlowej i Myszkowskiej.

Nowe drogi i stojaki rowerowe pojawią się na warszawskim Targówku. Zarząd Dróg Miejskich planuje kompleksową przebudowę ulic Ossowskiego, Handlowej i Myszkowskiej.

ZDM ogłosił przetarg na realizację prac na całym ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej i Myszkowskiej, a także na ul. Gorzykowskiej i Kołowej. Zwycięska firma na realizację zadania będzie miała czas do listopada 2018 roku. Prace obejmą zmianę organizacji ruchu na jezdni, przebudowę oświetlenia i chodników, budowę drogi dla rowerów i ścieżki biegowej oraz nasadzenia zieleni.

"Obecna organizacja ruchu zostanie zmieniona. Na jezdni zostanie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, zaś pozostałą przestrzeń wykorzystamy do wyznaczenia miejsc postojowych. W sumie w ten sposób wyznaczone będzie 140 miejsc do parkowania. Istniejące skrzyżowania ul. Handlowej z Gorzykowską, Pratulińską i Kołową zostaną przebudowane na ronda.  Wyznaczymy nowe przejścia dla pieszych przez ul. Handlową (między ul. Lusińską a ul. Kołową, przy ul. Lusińskiej, ul. Mokrej i ul. Szczepanika) i przez ul. Myszkowską (przy ul. Hodowlanej). Wszystkie przejścia będą wyposażone w azyle" – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Wydzielone drogi dla rowerów będą miały ponad 3 km długości oraz ścieżka biegowa o nieutwardzonej nawierzchni. W ramach przebudowy ustawione zostaną nowe ławki i kilkadziesiąt stojaków rowerowych. Na nowych latarniach zostanie zainstalowanych ponad 400 oprac oświetleniowych typu LED. Nie zabraknie nasadzeń. ZDM posadzi 211 nowych drew oraz zieleń niską – ponad 28 tys. krzewów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Targówek
ZDM
przetarg
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
droga rowerowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.