TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Prorowerowe zmiany na Targrówku
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 02.02.2018 20:48:39
Prorowerowe zmiany na Targrówku

Nowe drogi i stojaki rowerowe pojawią się na warszawskim Targówku. Zarząd Dróg Miejskich planuje kompleksową przebudowę ulic Ossowskiego, Handlowej i Myszkowskiej.

Nowe drogi i stojaki rowerowe pojawią się na warszawskim Targówku. Zarząd Dróg Miejskich planuje kompleksową przebudowę ulic Ossowskiego, Handlowej i Myszkowskiej.

ZDM ogłosił przetarg na realizację prac na całym ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej i Myszkowskiej, a także na ul. Gorzykowskiej i Kołowej. Zwycięska firma na realizację zadania będzie miała czas do listopada 2018 roku. Prace obejmą zmianę organizacji ruchu na jezdni, przebudowę oświetlenia i chodników, budowę drogi dla rowerów i ścieżki biegowej oraz nasadzenia zieleni.

"Obecna organizacja ruchu zostanie zmieniona. Na jezdni zostanie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, zaś pozostałą przestrzeń wykorzystamy do wyznaczenia miejsc postojowych. W sumie w ten sposób wyznaczone będzie 140 miejsc do parkowania. Istniejące skrzyżowania ul. Handlowej z Gorzykowską, Pratulińską i Kołową zostaną przebudowane na ronda.  Wyznaczymy nowe przejścia dla pieszych przez ul. Handlową (między ul. Lusińską a ul. Kołową, przy ul. Lusińskiej, ul. Mokrej i ul. Szczepanika) i przez ul. Myszkowską (przy ul. Hodowlanej). Wszystkie przejścia będą wyposażone w azyle" – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Wydzielone drogi dla rowerów będą miały ponad 3 km długości oraz ścieżka biegowa o nieutwardzonej nawierzchni. W ramach przebudowy ustawione zostaną nowe ławki i kilkadziesiąt stojaków rowerowych. Na nowych latarniach zostanie zainstalowanych ponad 400 oprac oświetleniowych typu LED. Nie zabraknie nasadzeń. ZDM posadzi 211 nowych drew oraz zieleń niską – ponad 28 tys. krzewów.


Sprawdź też:
Warszawa
Targówek
ZDM
przetarg
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
droga rowerowa

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.