TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przełożono uruchomienie elektrycznego Veturilo
VETURILO.WAW.PL - Opublikowano: 30.05.2017 21:41:06
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

W najbliższych dniach na ulicach Warszawy zostaną ustawione nowe stacje elektrycznego roweru miejskiego. Uruchomienie systemu – zaplanowane pierwotnie na 1 czerwca – zostanie przełożone.

W najbliższych dniach na ulicach Warszawy zostaną ustawione nowe stacje elektrycznego roweru miejskiego. Uruchomienie systemu – zaplanowane pierwotnie na 1 czerwca – zostanie przełożone.

Operator systemu zdecydował o odesłaniu do producenta niektórych elementów rowerów elektrycznych, które nie spełniały wymogów jakościowych. Do czasu uzupełnienia zamówienia, na ulicach Warszawy testowane będą pojedyncze rowery elektryczne. W tej chwili operator weryfikuje termin dostarczenia rowerów.

Docelowo do użytku warszawiaków i turystów oddanych będzie 100 rowerów elektrycznych i 10 stacji umiejscowionych wzdłuż Skarpy Warszawskiej. To jedyne stacje, w których będzie można wypożyczyć i oddać rower elektryczny, tylko one mają bowiem możliwość ładowania baterii. Na jednym ładowaniu – w zależności od warunków – rower może przejechać od 60 do nawet 130 kilometrów. O poziomie ładowania baterii informuje specjalny wskaźnik.

Elektryczny silnik pokrywa nawet 82% wysiłku związanego z jazdą na rowerze. Działa jednak tylko do prędkości 25 km/h. Jeżeli użytkownik chce pojechać szybciej, musi włączyć siłę własnych mięśni.

Z rowerów elektrycznych będzie mógł skorzystać każdy użytkownik zarejestrowany w systemie Veturilo lub innych systemach firmy Nextbike. Wypożyczenie odbywa się na podobnych zasadach, podstawowa różnica dotyczy kolejności zwrotu na specjalnej stacji poprzez wpięcie roweru w elektrozamek.

Na bieżąco będziemy informować o warszawskiej flocie rowerów elektrycznych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Veturilo
rower elektryczny
Warszawa
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.