TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przełożono uruchomienie elektrycznego Veturilo
VETURILO.WAW.PL - Opublikowano: 30.05.2017 21:41:06
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

W najbliższych dniach na ulicach Warszawy zostaną ustawione nowe stacje elektrycznego roweru miejskiego. Uruchomienie systemu – zaplanowane pierwotnie na 1 czerwca – zostanie przełożone.

Operator systemu zdecydował o odesłaniu do producenta niektórych elementów rowerów elektrycznych, które nie spełniały wymogów jakościowych. Do czasu uzupełnienia zamówienia, na ulicach Warszawy testowane będą pojedyncze rowery elektryczne. W tej chwili operator weryfikuje termin dostarczenia rowerów.

Docelowo do użytku warszawiaków i turystów oddanych będzie 100 rowerów elektrycznych i 10 stacji umiejscowionych wzdłuż Skarpy Warszawskiej. To jedyne stacje, w których będzie można wypożyczyć i oddać rower elektryczny, tylko one mają bowiem możliwość ładowania baterii. Na jednym ładowaniu – w zależności od warunków – rower może przejechać od 60 do nawet 130 kilometrów. O poziomie ładowania baterii informuje specjalny wskaźnik.

Elektryczny silnik pokrywa nawet 82% wysiłku związanego z jazdą na rowerze. Działa jednak tylko do prędkości 25 km/h. Jeżeli użytkownik chce pojechać szybciej, musi włączyć siłę własnych mięśni.

Z rowerów elektrycznych będzie mógł skorzystać każdy użytkownik zarejestrowany w systemie Veturilo lub innych systemach firmy Nextbike. Wypożyczenie odbywa się na podobnych zasadach, podstawowa różnica dotyczy kolejności zwrotu na specjalnej stacji poprzez wpięcie roweru w elektrozamek.

Na bieżąco będziemy informować o warszawskiej flocie rowerów elektrycznych.Sprawdź też:
Veturilo
rower elektryczny
Warszawa
Nextbike Polska

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.