TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przerwa w rezerwacjach MEVO
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 15.05.2019 21:05:20
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Regulamin MEVO zezwala na zarezerwowanie roweru. To ma się jednak czasowo zmienić. Od 30 maja do 14 sierpnia możliwość rezerwacji zostanie wyłączona. Zmiana ma wpłynąć na efektywniejsze wykorzystywanie rowerów. To pierwsza reakcja na żądania Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot.

Regulamin MEVO zezwala na zarezerwowanie roweru. To ma się jednak czasowo zmienić. Od 30 maja do 14 sierpnia możliwość rezerwacji zostanie wyłączona. Zmiana ma wpłynąć na efektywniejsze wykorzystywanie rowerów. To pierwsza reakcja na żądania Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot.

- Chcemy, aby rowery były w pełni wykorzystywane. Niestety, ale zdarzały się przypadki, że rower był kilkukrotnie zarezerwowany bez wypożyczenia. W tym momencie ktoś inny mógłby z niego korzystać. Chodzi o to, żeby zwiększyć liczbę rowerów dla użytkowników. Rezerwacja jest bardzo wygodną opcją, ale dla rezerwującego, a nie osoby, która aktualnie znajduje się przy rowerze i nie może go wypożyczyć - poinformował Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska.

Po 14 sierpnia zmianie ulegnie regulamin rezerwacji. Rower będzie można rezerwować maksymalnie trzy razy na dobę na pięć minut.

Plan naprawczy MEVO

Kilka dni temu Zarząd Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot zażądał od spółki Nextbike przedstawienia planu naprawczego związanego z działaniem serwisu i relokacją oraz harmonogramem wdrożenia II etapu MEVO. OMGGS nie jest zadowolony z relokacji rowerów, która wpływa na ich dostępność.

Czasowe wyłączenie możliwości rezerwacji rowerów najpewniej jest pierwszą reakcją Nextbike na poprawę dostępności rowerów MEVO.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MEVO
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.