TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przetarg na drogę rowerową na Grabiszyńskiej we Wrocławiu
INFOBIKE.PL, WROCLAW.PL - Opublikowano: 14.07.2017 19:24:48
Przetarg na drogę rowerową na Grabiszyńskiej we Wrocławiu

We Wrocławiu na ul. Grabiszyńskiej powstanie droga rowerowa. Przetarg na budowę dwóch fragmentów drogi rowerowej ogłosił ZDiUM.

We Wrocławiu na ul. Grabiszyńskiej powstanie droga rowerowa. Przetarg na budowę dwóch fragmentów drogi rowerowej ogłosił ZDiUM.

Droga powstanie między pl. Legionów a ul. Zaporowską i dalej aż do skrzyżowania z Żelazną. Jak informuje oficjalna strona internetowa Wrocławia to bardzo istotna inwestycja dla rowerzystów.

Grabiszyńska to ruchliwa arteria, pełna samochodów i mocno zabudowana. Do tej pory nie miała drogi rowerowej. Rowerzyści musieli poruszać się albo po jezdni między samochodami albo nielegalnie po chodniku. Teraz ma się to zmienić. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił przetarg na przebudowę ulicy i budowę dróg i pasów dla rowerzystów. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

 - Dwukierunkowa droga rowerowa zostanie wyznaczona po stronie południowej ul. Grabiszyńskiej. Dzięki niej rowerzyści w sposób ciągły będą mogli dojechać do pl. Legionów – mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy w Urzędzie Miejskim.

Dokumentację do zadania przygotowała firma Elektrotim S.A. Według niej inwestycja obejmuje budowę drogi rowerowej z betonu asfaltowego – dł. ok. 2 006,00 metrów, budowę ciągów pieszo-rowerowych, o długości 120 metrów,  przebudowę istniejących przejść dla pieszych, przebudowę chodników z płytek/kostki betonowej, przebudowę sygnalizacji świetlnych, przebudowę odwodnienia, przebudowę oświetlenia oraz wycinkę i nasadzenia zastępcze roślinności.

Trasa rowerowa połączy centrum Wrocławia z Gajowicami i Grabiszynem. Inwestycja powinna być gotowa po ośmiu miesiącach od podpisania umowy, czyli najpewniej w połowie 2018 roku. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
przetarg
ZDiUM
droga rowerowa
Grabiszyńska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.