TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przetarg na drogę rowerową na Grabiszyńskiej we Wrocławiu
INFOBIKE.PL, WROCLAW.PL - Opublikowano: 14.07.2017 19:24:48
Przetarg na drogę rowerową na Grabiszyńskiej we Wrocławiu

We Wrocławiu na ul. Grabiszyńskiej powstanie droga rowerowa. Przetarg na budowę dwóch fragmentów drogi rowerowej ogłosił ZDiUM.

Droga powstanie między pl. Legionów a ul. Zaporowską i dalej aż do skrzyżowania z Żelazną. Jak informuje oficjalna strona internetowa Wrocławia to bardzo istotna inwestycja dla rowerzystów.

Grabiszyńska to ruchliwa arteria, pełna samochodów i mocno zabudowana. Do tej pory nie miała drogi rowerowej. Rowerzyści musieli poruszać się albo po jezdni między samochodami albo nielegalnie po chodniku. Teraz ma się to zmienić. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił przetarg na przebudowę ulicy i budowę dróg i pasów dla rowerzystów. Inwestycja zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

 - Dwukierunkowa droga rowerowa zostanie wyznaczona po stronie południowej ul. Grabiszyńskiej. Dzięki niej rowerzyści w sposób ciągły będą mogli dojechać do pl. Legionów – mówi Daniel Chojnacki, oficer rowerowy w Urzędzie Miejskim.

Dokumentację do zadania przygotowała firma Elektrotim S.A. Według niej inwestycja obejmuje budowę drogi rowerowej z betonu asfaltowego – dł. ok. 2 006,00 metrów, budowę ciągów pieszo-rowerowych, o długości 120 metrów,  przebudowę istniejących przejść dla pieszych, przebudowę chodników z płytek/kostki betonowej, przebudowę sygnalizacji świetlnych, przebudowę odwodnienia, przebudowę oświetlenia oraz wycinkę i nasadzenia zastępcze roślinności.

Trasa rowerowa połączy centrum Wrocławia z Gajowicami i Grabiszynem. Inwestycja powinna być gotowa po ośmiu miesiącach od podpisania umowy, czyli najpewniej w połowie 2018 roku. 


Sprawdź też:
Wrocław
przetarg
ZDiUM
droga rowerowa
Grabiszyńska

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.