TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przetarg na ponad 10 km drogi rowerowej nad Bałtykiem
INFOBIKE.PL, ZZDW - Opublikowano: 09.01.2019 19:20:38
Przetarg na ponad 10 km drogi rowerowej nad Bałtykiem

Nad Bałtykiem, od Pleśna do Mielna, powstanie droga rowerowa o długości 10,4 km. Nowy odcinek będzie kontynuacją Trasy Nadmorskiej. ZZDW ogłosił przetarg na budowę trasy rowerowej. Oferty można składać do 30 stycznia.

Nad Bałtykiem, od Pleśna do Mielna, powstanie droga rowerowa o długości 10,4 km. Nowy odcinek będzie kontynuacją Trasy Nadmorskiej. ZZDW ogłosił przetarg na budowę trasy rowerowej. Oferty można składać do 30 stycznia.

Nowa droga rowerowa połączy miejscowości Pleśna, Gąski, Sarbinowo, Chłopy i Mielno. Droga będzie przebiegała przez malowniczy teren nad samym brzegiem morza Bałtyckiego i dwa obszary objęte ochroną: obszar Natura 2000 pod nazwą "Trzebiatowsko-Kołobrzeski Pas Nadmorski" i Obszar Chronionego Krajobrazu "Koszaliński Pas Nadmorski".

Łączna długość nowej trasy rowerowej wyniesie blisko 10,4 km. Inwestycja będzie składała się z czterech nowobudowanych odcinków: 3-kilometrowego Pleśna - Gąski, 1,4-kilometrowego Gąski-Sarbinowo (ul.Fatimska), kilometrowego odcinka Sarbinowo – Chłopy oraz 5-kilometrowego Chłopy-Mielno – informuje Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

- Przebiegają przez piękne i malownicze tereny, a są na tyle atrakcyjne, że zachęcają by zejść z roweru i lepiej poznać Pomorze Zachodnie. Właśnie tak projektowaliśmy nasze trasy rowerowe, by skłaniały do jak najdłuższego urlopu na rowerze z sakwami. Ogłaszony właśnie przetarg pozwoli zbudować kluczowe odcinki na Trasie Nadmorskiej pomiędzy Kołobrzegiem i Koszalinem – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiegoOlgierd Geblewicz.

Nowa droga rowerowa będzie miała nawierzchnię bitumiczną. Wykonawca będzie musiał usunąć część drzew i krzewów, rozebrać i usunąć żelbetowe płyty i starą nawierzchnię bitumiczną, wykonać roboty ziemne ze wzmocnieniem podłoża, wykonać nową konstrukcję ścieżki wraz z poboczami oraz wykonać nowe oznakowanie poziome i pionowe. Droga rowerowa będzie miała zmienną szerokość od 3,5 -2 m metrów, w zależności od warunków terenowych i zadrzewienia. Na odcinku Gąski-Sarbinowo zostanie zamontowany licznik rowerowy. ZZDW szacuje, że wartość inwestycji nie powinna przekroczyć 6,5 mln zł (brutto). Prace budowlane powinny zostać zakończone do 30 września.

Trasa Nadmorska, zwana również Velo Baltica jest jedną z czterech tras rowerowych objętych wspólnym programem budowy Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Trasa na terenie województwa zachodniopomorskiego wiedzie od Świnoujścia do granicy województw zachodniopomorskiego i pomorskiego. Velo Baltica jest również fragmentem istniejącego międzynarodowego szlaku rowerowego R-10 i R-13. ZZDW buduje odcinki, których brakuje, by powiązać w całość drogi rowerowe budowane do tej pory przez lokalne samorządy.

- Na Trasie Nadmorskiej powstały do tej pory odcinki wzdłuż przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 102 między Międzywodziem i Dziwnowem oraz Łukęcinem i Lędzinem, krótki odcinek w samym Kołobrzegu, oraz  odcinki Łazy – Osieki - Iwięcino i Wicie - Jarosławiec. Widzimy, że nowe inwestycję świetnie uzupełniają istniejącą infrastrukturę i zachęcają do coraz dłuższych wycieczek - mówi wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

Kolejne zadanie, podobnie jak dotychczasowe, będzie realizowane w ramachRegionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Trasa Nadmorska
Bałtyk
Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie
droga rowerowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.