TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przetestuj gdyński rower towarowy
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.10.2019 21:27:00
Zdj. UM Gdynia, Kamil Złoch

Mieszkasz w Gdański i chcesz skorzystać z roweru towarowego? Wypożycz go bezpłatnie na tydzień. To możliwe dzięki programowi CityChangerCargoBike.

Mieszkasz w Gdański i chcesz skorzystać z roweru towarowego? Wypożycz go bezpłatnie na tydzień. To możliwe dzięki programowi CityChangerCargoBike.

Rowery cargo można wypożyczać w kilku punktach, m.in. w bibliotece w Przystani Opata Hackiego 33 oraz w Urzędzie Miasta przy ul. 10 Lutego. Jest to możliwe dzięki pilotażowemu programowi realizowanemu w ramach projektu CityChangerCargoBike, który jest współfinansowany ze środków Programu Regionalnego Unii Europejskiej Horyzont 2020.

Wypożyczenie rowerów cargo

Żeby wypożyczenia rower należy wypełnić formularz rezerwacyjny na stronie bit.ly/rowercargogdynia. Pracownicy odpowiedzialni za użyczanie rowerów skontaktują się w sprawie dostępności rowerów i ustalenia szczegółów wypożyczenia. Na miejscu wypełniany jest protokół wypożyczenia, a regulamin dostępny jest pod adresem: bit.ly/wypozyczalniaCCCB.

Do wypożyczenia roweru cargo niezbędne jest posiadanie Karty Mieszkańca Gdyni lub Metropolitalnej Karty do Kultury.

Do wyboru, do koloru

Można wypożyczyć kilka rodzajów rowerów towarowych. Wg informacji udostępnionych przez Urząd Miejski w Gdyni, dostępne są dwukołowe Urban Arrow Family oraz trzykołowe Babboe Big E. Oba modele posiadają wspomaganie elektryczne oraz przeciwdeszczowe namioty.

Do czego można wykorzystać je podczas tygodniowego wypożyczenia? Rowerem można na przykład przewozić dzieci - w niektórych typach nawet do 4 osób i do 100 kilogramów. Warto dodać, że rower Babboe jest też przystosowany do przewozu psów – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Gdyni.

- Prosimy o wypełnienie formularza, po jego wypełnieniu pracownicy odpowiedzialni za wypożyczalnię zgłaszają się do osoby z informacjami, kiedy rower jest dostępny w najbliższym czasie i umawiają się na wypożyczenie – powiedziała Agata Lewandowska z gdyńskiego Samodzielnego Referatu Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością.

- Rowery sprawdzają się na przykład przy przewożeniu ładunku na kilkukilometrowych dystansach. Wspomaganie elektryczne bardzo pomaga przy przewożeniu ciężkiego ładunku. Do tej pory korzystały z niego firmy przewożące towar między restauracjami, były też dostawy paczek, kwiatów, naprawdę szerokie spektrum zastosowania – dodaje.

Jak wypożyczyć

Informacje na temat wypożyczalni można uzyskać pod adresem mailowymrowercargo@gdynia.ploraz dzwoniąc pod numer 58 785 14 24. Więcej także na stronie internetowejwww.mobilnagdynia.pl/rowercargo. Realizacją projektu z ramienia Urzędu Miasta Gdyni zajmuje się Samodzielny Referat Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
rower cargo