TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Przygotowania do nowej odsłony roweru miejskiego w Opolu
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 17.01.2019 17:17:22
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Opole przygotowuje się do przetargu na uruchomienie wypożyczalni rowerów miejskich. Podczas powiedzenia zespołu rowerowego w opolskim ratuszu dyskutowano o kształcie nowej wypożyczalni.

Opole przygotowuje się do przetargu na uruchomienie wypożyczalni rowerów miejskich. Podczas powiedzenia zespołu rowerowego w opolskim ratuszu dyskutowano o kształcie nowej wypożyczalni.

Jednym z wniosków spotkania była decyzja o rezygnacji z rowerów transportowych (cargo), których wypożyczanie spadało z roku na rok. Miasto zdecydowało o pozostaniu przy możliwości bezpłatnego korzystania z rowerów przez pierwszych kilkanaście minut, choć rozważano wprowadzenie odpłatności za każdą minutę wypożyczenia. Taki system panuje w Krakowie i choć jest korzystniejszy dla budżetu miasta, podjęto decyzję, że z uwagi na przyzwyczajenie mieszkańców, warto pozostać przy darmowych minutach.

Opolska wypożyczalnia ma składać się z przynajmniej 200 rowerów i 18 stacji. Jednocześnie miasto chce, by część rowerów w wypożyczalni było rowerami IV generacji, tzn. takich, które nie potrzebują tradycyjnych stacji postojowych.

Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w styczniu. Wypożyczalnia rowerów miejskich w Opolu, wg prognoz, ma zostać uruchomiona przed wakacjami.

W poprzednim sezonie operatorem opolskiej wypożyczalni rowerów była firma Nextbike Polska. W 2018 roku rowery wypożyczano niemal 60 tysięcy razy. W systemie zarejestrowało się ponad 25 tysięcy użytkowników. Umowa między miastem i Nextbike obowiązuwała od 2015 rok. Przez 4 sezony rowery zostały wypożyczone niemal 250 tysięcy razy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Opole
rower miejski
wypożyczalnia rowerów
przetarg
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.