TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radom: Nastolatka zaatakowała kontrolerów. Nożem
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 28.02.2019 12:00:06
Radom: Nastolatka zaatakowała kontrolerów. Nożem

Areszt dla 19-latki, która zaatakowała nożem kontrolerów biletów w Radomiu.

19-latka z Pionek (Mazowieckie), która pod koniec stycznia w Radomiu zaatakowała nożem dwóch kontrolerów biletów, trafi do aresztu. Sąd wydał wniosek, że kobieta ma być aresztowana w momencie zatrzymania przez policję.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas poinformowała w czwartek PAP, że 19-letniej mieszkance Pionek zarzucono stosowanie przemocy przy użyciu noża sprężynowego oraz kierowanie gróźb pozbawienia życia wobec dwóch kontrolerów biletów w autobusie komunikacji miejskiej.

Do 3 lat

"Zarzucony 19-latce czyn, z uwagi na przyjętą kwalifikację występku o charakterze chuligańskim, podlega surowszej karze - od 1,5 miesiąca do 3 lata pozbawienia wolności" – powiedziała Galas.

Początkowo sąd odrzucił wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie kobiety, uznając, że wystarczające będzie oddanie podejrzanej pod dozór policji oraz orzeczenie zakazu opuszczania miejsca zamieszkania po godzinie 20.

19-latka nie zgłaszała się jednak, tak jak powinna, na komisariat policji.

Sąd uwzględnił zażalenie prokuratury i zdecydował o aresztowaniu kobiety w momencie jej zatrzymania. Policja stara się ustalić miejsce pobytu 19-latki.

Pod koniec stycznia 19-letnia mieszkanka Pionek zaatakowała nożem sprężynowym kontrolerów podczas próby kontroli biletów.

Jak relacjonowała straż miejska, która jako pierwsza przybyła na miejsce zdarzenia, 19-latka była pobudzona, niechętnie reagowała na polecenia funkcjonariuszy. Podczas kontroli osobistej znaleziono przy niej dopalacze, które – jak powiedziała - zażywała przed podróżą autobusem. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontroler
sąd
Radom
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.