TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radom otrzymał pieniądze na drogi rowerowe
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 05.07.2018 20:21:44
Zdj. Paweł Błach - InfoBike.pl - Radom

Za środki Unii Europejskiej Radom wybuduje lub przebuduje 10 dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Projekt będzie realizowany z Powiatem Radomskim.

Za środki Unii Europejskiej Radom wybuduje lub przebuduje 10 dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Projekt będzie realizowany z Powiatem Radomskim.

Miasto pieniądze otrzymało, po zwiększeniu puli środków na projekty ze środków Unii Europejskiej, na projekt pn. "Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Gminy Miasta Radomia oraz Powiatu Radomskiego". Całkowita wartość projektu wynosi blisko 71 milionów złotych, z czego unijne dofinansowanie, które trafi do miasta i powiatu, to ponad 51 milionów złotych.

Z projektu zostanie sfinansowany zakup 10 elektrycznych autobusów z systemem ładowania i monitorowania infrastruktury, montaż nowych wiat przystankowych, budowa infrastruktury rowerowej oraz rozbudowa Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

- Przyznane dofinansowanie to m.in. efekt naszych starań o to, by marszałek zwiększył pulę pieniędzy na tego typu przedsięwzięcia. Głównym celem projektu jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez rozwój ekologicznych form transportu - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Przebudowa i budowa 10 dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych

- Powstaną one m.in. na ulicy Jana Pawła II, Jacka Kuronia, Wyścigowej, Żółkiewskiego i Przytyckiej. Planujemy też remont i dostosowanie wielopoziomowego parkingu przy ulicy Kelles-Krauza do funkcjonowania w systemie "Parkuj i Jedź", a także zakup 20 nowych tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, montaż dodatkowych biletomatów na przystankach i zakup 15 nowych wiat przystankowych. To wszystko elementy, które będą tworzyły zapowiedzianą Strefę Wygodnego Ruchu - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Powiatem Radomskim. Powiat ma w swoich planach budowę ścieżek rowerowych na odcinkach Młódnice - Jarosławice - Cerekiew - Radom oraz Taczów - Taczówek - Milejowice.  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
UE
infrastruktura rowerowa
drogi rowerowe
ciągi pieszo-rowerowe
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.