TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radom – ponad 600 stojaków w ramach wspólnej akcji
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 08.08.2018 19:52:24
Zdj. Bractwo Rowerowe

Wspólna akcja Bractwa Rowerowego i Gazety Wyborczej "Rowerem na zakupy" cieszy się coraz większą popularnością. W jej ramach w Radomiu zamontowano już ponad 600 stojaków rowerowych.

Wspólna akcja Bractwa Rowerowego i Gazety Wyborczej "Rowerem na zakupy" cieszy się coraz większą popularnością. W jej ramach w Radomiu zamontowano już ponad 600 stojaków rowerowych.

Wszystkie realizacje wpisują się w założenia wspólnej akcji Bractwa Rowerowego i Gazety Wyborczej "Rowerem na zakupy" dotyczącej budowy dobrych parkingów dla rowerów – powiedział Sebastian Pawłowski z Bractwa Rowerowego, w którym pełni funkcję kanclerza.

Akcja trwa już siedem lat. Dzięki zaangażowanym w nią osób radomskie sklepy i urzędy wzbogaciły się o 602 stojaki rowerowe w kształcie odwróconej litery "U", czyli najbezpieczniejsze i najwygodniejsze rodzaje stojaków.

W samym 2018 roku do akcji włączyło się 10 instytucji, dzięki czemu miasto ma 80 stojaków rowerowych więcej. W ciągu kilku ostatnich tygodniach w Radomiu pojawiły się 32 nowe miejsca parkingowe.

Poniekąd wbrew nazwie akcji "Rowerem na zakupy", nie tylko sklepy zyskują stojaki rowerowe. Akcja obejmuje również instytucje użyteczności publicznej, w tym m.in. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Konrada Vietha.

Gratulujemy akcji i życzymy powodzenia w jej rozwijaniu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
Rowerem na zakupy
Gazeta Wyborcza
stojaki rowerowe
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.