TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radom rozbudowuje SDIP. Przy unijnym wsparciu
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 26.03.2019 12:47:12
Radom rozbudowuje SDIP. Przy unijnym wsparciu (foto: MZDiKP)

Rozbudowa Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej to kolejny etap wdrażania w Radomiu dużego projektu dofinansowanego przez UE, w wysokości 71 mln zł.

Rozbudowa Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej to kolejny etap wdrażania w Radomiu dużego projektu dofinansowanego przez UE, w wysokości 71 mln zł.

Jego celem są udogodnienia komunikacyjne dla mieszkańców i ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił przetarg, którego przedmiotem jest dostawa i uruchomienia kolejnych 20 elektronicznych tablic przystankowych oraz 10 stacjonarnych automatów biletowych. MZDiK czeka na oferty do 25 kwietnia.

SDIP ma już kilka lat

System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej został wdrożony w Radomiu kilka lat temu. Na świetlnych tablicach pokazywany jest rzeczywisty czas odjazdu autobusów. Obecnie systemem objętych jest 48 przystanków.

Wdrożenie karty miejskiej i Systemu Dynamicznej Karty Miejskiej w Radomiu nastąpiło w latach 2009-2013 w ramach środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość całego projektu to blisko 8,9 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wyniosło ponad 6,1 mln zł.

Trzeci przetarg w ramach projektu multimodalnego

Zamówienie na rozbudowę Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej jest trzecim z przetargów w ramach tzw. projektu multimodalnego. Na początku kwietnia ma być rozstrzygnięty przetarg na zakup autobusów elektrycznych wraz z ładowarkami, a pod koniec przyszłego miesiąca - na zakup wiat i słupków przystankowych. Kolejne zamówienia będą dotyczyły budowy dróg dla rowerów oraz przebudowy parkingu wielopoziomowego przy ulicy Kelles-Krauza.

Wszystkie te przetargi związane są z realizacją projektu "Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie miasta Radomia oraz powiatu radomskiego", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO WM 2014-2020. Unijne dofinansowanie wynosi 56 mln zł. Całkowita wartość projektu to prawie 71 mln zł.

Celem projektu są nie tylko udogodnienia komunikacyjne dla mieszkańców, ale i ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez rozwój ekologicznych form transportu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
MZDiK Radom
SDIP
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.