TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radom. Wspólna akcja i blisko 1000 miejsc parkingowych
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 25.07.2019 19:05:44
Zdj. Bractwo Rowerowe - Radom

980 miejsc parkingowych dla rowerzystów – to efekt trwającej już osiem lat akcji Bractwa Rowerowego i radomskiego oddziału Gazety Wyborczej. W ostatnich trzech tygodniach w ramach akcji pojawiło się 10 nowych stojaków.

980 miejsc parkingowych dla rowerzystów – to efekt trwającej już osiem lat akcji Bractwa Rowerowego i radomskiego oddziału Gazety Wyborczej. W ostatnich trzech tygodniach w ramach akcji pojawiło się 10 nowych stojaków.

Rowerem do pracy i szkoły

Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego, powiedział, wszystkie stojaki są bezpieczne i funkcjonalne w kształcie odwróconej litery U.

W ostatnich tygodniach stanęło 10 nowych stojaków, które dały 20 miejsc parkingowych. I tak Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu przed swoją siedzibą na ul. Limanowskiego ustawił dla swoich pracowników i petentów cztery stojaki, w tym dwa pod zadaszeniem. Na ulicy Przemysłowej, wraz z otwarciem sklepu wędkarskiego, właściciele zadbali o rowerzystów i przed siedzibą zamontowali dwa stojaki – powiedział Pawłowski w wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej.

Są to pierwsze prawidłowe urządzenia w strefie Łucznik. Liczymy, że ten pozytywny przykład wpłynie na pozostałe sklepy oraz punkty usługowe i liczne stojaki wyrwikółki wkrótce znikną z tego miejsca – dodaje Pawłowski.

Jeśli akcja nie zwolni, już w tym roku będzie można świętować powstanie 1000 miejsc parkingowych dla rowerzystów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
Bractwo Rowerowe
stojaki
GW
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.