TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radomski Rower Miejski wraca 1 kwietnia
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 16.03.2018 12:49:03
Zdj. Paweł Błach - InfoBike.pl

270 rowerów w 27 stacjach zostanie udostępnionych radomianom za dwa tygodnie. 1 kwietnia wraca po zimowej przerwie Radomski Rower Miejski.

270 rowerów w 27 stacjach zostanie udostępnionych radomianom za dwa tygodnie. 1 kwietnia wraca po zimowej przerwie Radomski Rower Miejski.

W zeszłym sezonie rowery radomskiej wypożyczalni były wykorzystywane 152 tys. razy. W systemie zarejestrowało się ponad 12 tys. osób. Poza rowerami standardowymi dostępne są tandemy i trzykołowe rowery familijne. W przerwie zimowej wszystkie rowery przeszły przegląd techniczny, wymieniono lub naprawiono uszkodzone elementy.

"W ciągu jednego sezonu rowery Nextbike stały się stałym elementem krajobrazu Radomia i środkiem codziennej komunikacji tysięcy mieszkańców miasta. 1 kwietnia zaczynamy drugi pełnowymiarowy sezon Radomskiego Roweru Miejskiego" – cieszy się Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Radomskiego Roweru Miejskiego.

"Już pierwszy rok funkcjonowania w Radomiu roweru miejskiego pokazał, że był to strzał w dziesiątkę. Świadczy o tym liczba ponad 150 tysięcy wypożyczeń, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Jestem przekonany, że w tym roku chętnych będzie jeszcze więcej. Zapraszam wszystkich do korzystania z roweru miejskiego już od pierwszego dnia. Jednocześnie zapewniam, że cały czas pamiętamy o potrzebie dalszej rozbudowy sieci dróg dla rowerów i systematycznie to robimy. Na przykład kilka dni temu ogłosiliśmy przetarg na budowę ścieżki, która połączy zalew na Borkach z ulicą Wapienną, czyli drogą wylotową w kierunku Domaniowa. Potrzeby rowerzystów są też uwzględnione m.in. w projektach budowy trasy N-S, czy zmian w układnie komunikacyjnym w sąsiedztwie Placu Jagiellońskiego" – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Zasady korzystania

Pierwsze 20 minut korzystania z roweru RRM jest bezpłatnych. Nowi użytkownicy powinni się zarejestrować w systemie za pomocą terminala stacji wypożyczeń lub na stronie internetowej RadomskiRowerMiejski.pl. Należy również wpłacić minimum 10 złotych, by aktywować konto.

"Gorąco zachęcam mieszkańców Radomia do przesiadki na rowery. To nie tylko sposób na rekreację, ale przede wszystkim doskonały środek codziennego transportu na pierwszych i ostatnich kilometrach podróży. Zostawmy samochody w garażu, wsiądźmy na rowery" – zachęca Tomasz Wojtkiewicz.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
Radomski Rower Miejski
Nextbike Polska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.