TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radomskie lotnisko z wykonawcami. Trzy umowy
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 27.02.2019 15:30:50
Radomskie lotnisko z wykonawcami. Trzy umowy

27 lutego podpisano umowy dotyczące budowy lotniska Radom-Sadków.

Umowy dotyczące budowy lotniska w Radomiu podpisał w środę = 287 lutego - prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze z wykonawcami.

Według wiceministra infrastruktury Mikołaja Wilda to kamień milowy w rozwoju nie tylko portu lotniczego w Radomiu, ale całego systemu komunikacyjnego w Polsce.

-"Polacy w szczególności z Mazowsza chcą latać i ten popyt rośnie szybciej niż przepustowość, czyli możliwości, które oferuje port Chopina" – powiedział wiceminister infrastruktury, który wziął udział w uroczystości podpisania umów z wykonawcami. Według niego na rozwoju lotniska w Radomiu skorzystają nie tylko mieszkańcy Radomia czy Warszawy, ale całego Mazowsza.

-"Z tego punktu widzenia dobrze, że jesteśmy dzisiaj świadkami tego kamienia milowego przy realizacji tego projektu" – powiedział wiceminister. Zaznaczył, że dzięki budowie lotniska w Radomiu przyspieszyły też inwestycje drogowe i kolejowe w tej części Mazowsza i następuje rozwój całego systemu komunikacyjnego w kraju.

Trzy umowy

Pierwsza podpisana w środę umowa dotyczy wykonania projektu budowalnego wraz z Programem Funkcjonalno-Użytkowym dróg kołowania oraz płyt postojowych. Zajmie się tym konsorcjum spółek: Innebo Group i Projekt Plus. Wartość kontraktu to 3 mln zł.

Prezes PPL Mariusz Szpikowski podpisał także kontrakt z konsorcjum firm: GMT i PIG Architekci. Dotyczy on wykonania projektu budowlanego wraz z programem funkcjonalno–użytkowym budowy nowego terminala dla lotniska Radom – Sadków. Wartość inwestycji to blisko 1,9 mln zł.

Przedmiotem trzeciej umowy jest wykonanie projektu budowlanego wraz z programem funkcjonalno-użytkowym w zakresie parkingów, dróg miejskich, miejsc postojowych i dworców. Konsorcjum firm Arcadis i WLC Inżynierowie otrzyma za to blisko 1,5 mln zł.

Port lotniczy w Radomiu ma być gotowy pod koniec 2020 roku. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Radom
PPL
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.