TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radomsko kupuje 8 autobusów. Diesle i hybrydy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.12.2017 15:25:47 2 komentarze
Radomsko kupuje 8 autobusów. Diesle i hybrydy

Mieszkańcy Radomska po wielu latach doczekają się nowych autobusów! 23 grudnia miasto ogłosiło dwuczęściowy przetarg na dostawę ośmiu autobusów klasy MAXI. Pojazdy trafią do Radomska w ciągu 17 miesięcy od podpisania umowy ze zwycięzcą.

Mieszkańcy Radomska po wielu latach doczekają się nowych autobusów! 23 grudnia miasto ogłosiło dwuczęściowy przetarg na dostawę ośmiu autobusów klasy MAXI. Pojazdy trafią do Radomska w ciągu 17 miesięcy od podpisania umowy ze zwycięzcą. Czasu jest więc sporo.

W pierwszej części miasto chce wyłonić dostawcę czterech autobusów hybrydowych. Natomiast w drugiej wyłoniona zostanie firma, która dostarczy do Radomska cztery autobusy z silnikami diesla Euro 6. Wszystkie pojazdy będą przedstawicielami klasy MAXI. Miasto będzie je odbierać transzami. Zamknięcie dostaw przewidziano w terminie 17 tygodni od podpisania umowy.

Na omówienie SIWZ jeszcze przyjdzie czas. Spoglądamy więc na warunki formalne postępowania. Nie są one wygórowane. Już na wstępie warto podkreślić, że miasto nie stawia wobec oferentów dysponowania określonymi środkami pieniężnymi.

W zadaniu "hybrydowym" są to:

  • Dostawa w ciągu ostatnich 3 lat przynajmniej trzech sztuk autobusów hybrydowych, każdy o wartości nie mniejszej niż 1,7 mln PLN brutto
  • Wadium 90000 PLN

W drugiej części spełnić trzeba następujące warunki:

  • Dostawa w ciągu ostatnich 3 lat przynajmniej trzech sztuk autobusów spalinowych, każdy o wartości nie mniejszej niż 1 mln PLN brutto
  • Wadium 50000 PLN

Wstępny termin składania ofert urzędnicy wyznaczyli na 7 lutego.

Obecnie flota MPK Radomsko liczy 36 autobusów. Nie są to zbyt młode pojazdy. Najmłodsze mają 11 lat. Ostatnio przewoźnik posiłkował się zakupami pojazdów z "drugiej ręki". Dało to chwilowe polepszenie sytuacji taborowej. Teraz jednak nadszedł czas na zmianę tego podejścia.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Radomsko
MPK Radomsko
UM
hybryda
  • . – 27.12.2017

    "Zamknięcie dostaw przewidziano w terminie 17 tygodni od podpisania umowy."17 tygodni? To chyba tylko Ursus tak szybko zrobi...

  • czy się wyrobią??? – 28.12.2017

    Znowu kłody pod nogi dla Solarisa - tylko 17 miesięcy na dostawę!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.