TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Radomsko maluje Solarisy. 5 schematów do wyboru
INFOBUS.PL - Opublikowano: 28.06.2018 16:00:36
Propozycja nr 1

Na ulice Radomska w przyszłym roku wyjedzie 8 nowych autobusów, które dostarczy Solaris. Nie wiadomo jednak na razie jak zostaną pomalowane. W tym celu miasto zwróciło się do mieszkańców o podpowiedź.

Na ulice Radomska w przyszłym roku wyjedzie 8 nowych autobusów, które dostarczy Solaris. Nie wiadomo jednak na razie jak zostaną pomalowane. W tym celu miasto zwróciło się do mieszkańców o podpowiedź.

Przypomnijmy, że podczas tegorocznych Dni Radomska połączonych z jubileuszem 50-lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego podpisana została umowa z Solarisem na dostarczenie 8 nowych autobusów. Producent z Bolechowa przekaże miastu swój flagowy produkt, czyli Nowe Urbino 12. Nowe nabytki będą kosztowały Radomsko nieco ponad 12,15 mln PLN brutto.

Pojazdy zostaną zakupione dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację projektu "Wymiana taboru autobusów miejskich na pojazdy niskoemisyjne oraz rozwój inteligentnych systemów transportowych w Radomsku".

Zgodnie z zapisami umowy 4 autobusy będą miały napęd hybrydowy a 4 - silniki spalinowe spełniające normę Euro 6. Pojazdy będą posiadały klimatyzację, rozbudowany system informacji pasażerskiej, system monitoringu, gniazda USB oraz Wi – Fi.

Miasto zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w ankiecie, która ma na celu poznanie opinii radomszczan, na temat wyglądu nowych pojazdów. Przedstawiono 5 przykładowych koncepcji z różnym zestawieniem kolorystyki. Głosować można tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Radomsko
UM
MPK Radomsko
Solaris
hybryda
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.