TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rekordowa popularność publicznych rowerów miejskich
PAP - Opublikowano: 13.07.2017 20:34:54
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Publiczne rowery miejskie cieszą się w tym roku rekordową popularnością. Od początku sezonu rowery wypożyczono w Polsce blisko 6 mln razy - poinformował rzecznik prasowy firmy Nextbike Polska Marek Pogorzelski.

Jak przekazał operator wypożyczalni jednośladów, samorządy chętnie korzystają z systemów publicznych rowerów miejskich. W tym sezonie rowery można wypożyczyć w 18 miastach, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu i Lublinie.

We wszystkich systemach zarejestrowanych jest ponad 1,2 mln użytkowników. "Rowery stanowią doskonałe uzupełnienie komunikacji miejskiej, są wykorzystywane przez mieszkańców podczas codziennych dojazdów do pracy, szkoły, na uczelnię" – zaznaczył Pogorzelski.

Publiczny rower miejski cieszy się największą popularnością w Warszawie. Stolica udostępnia mieszkańcom 4925 rowerów, obsługiwanych na 337 stacjach. W bieżącym roku warszawianie skorzystali z roweru miejskiego już 2,5 mln razy.

Rower miejski wzbudza duże zainteresowanie również u mieszkańców Łodzi, którzy w tym roku wypożyczyli jednoślady 640 tys. razy. W Łodzi użytkownicy mają do dyspozycji 1001 rowerów i 101 stacji.

Z kolei w Poznaniu system publicznych rowerów miejskich zanotował w tym roku ponad 500 tys. wypożyczeń. "Coraz większa popularność roweru miejskiego to dla nas sygnał, że rozwijając system PRM, zmierzamy w kierunku, jakiego oczekują od nas mieszkańcy" – skomentował Daniel Wawrzyniak zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

We Wrocławiu publiczne rowery zostały wypożyczone w 2017 roku 495 tys. razy. "Ta liczba pokazuje, jak dobrą decyzją była ostatnia rozbudowa systemu. Wrocławski rower miejski, choć to pierwszy system w Polsce, wciąż zyskuje nowych zwolenników. To przyjemność obserwować, jak na rowery przesiadają się kolejne pokolenia wrocławian" – zaznaczył prezes Nextbike Tomasz Wojtkiewicz.

Systemy wypożyczalni zlokalizowane są również w mniejszych miastach, m.in. w Konstancinie, Legnicy, Kaliszu, Stalowej Woli. Rzecznik prasowy prezydenta Legnicy Arkadiusz Rodak poinformował, że w ciągu ostatniego roku liczba osób zarejestrowanych w systemie wypożyczeń rowerów wzrosła sześciokrotnie.

"Legniczanie kochają rowery miejskie. W ciągu miesiąca od rozpoczęcia w maju tegorocznego sezonu Legnickiego Roweru z systemu skorzystało ponad 6 tys. nowych użytkowników. W czerwcu było ich już niemal 7,5 tys. To kolejny rekord" – podkreślił Rodak.

mm/ woj/  


Sprawdź też:
rower miejski
Nextbike Polska
wypożyczalnia rowerów

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.