TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rekordowa popularność publicznych rowerów miejskich
PAP - Opublikowano: 13.07.2017 20:34:54
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Publiczne rowery miejskie cieszą się w tym roku rekordową popularnością. Od początku sezonu rowery wypożyczono w Polsce blisko 6 mln razy - poinformował rzecznik prasowy firmy Nextbike Polska Marek Pogorzelski.

Publiczne rowery miejskie cieszą się w tym roku rekordową popularnością. Od początku sezonu rowery wypożyczono w Polsce blisko 6 mln razy - poinformował rzecznik prasowy firmy Nextbike Polska Marek Pogorzelski.

Jak przekazał operator wypożyczalni jednośladów, samorządy chętnie korzystają z systemów publicznych rowerów miejskich. W tym sezonie rowery można wypożyczyć w 18 miastach, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu i Lublinie.

We wszystkich systemach zarejestrowanych jest ponad 1,2 mln użytkowników. "Rowery stanowią doskonałe uzupełnienie komunikacji miejskiej, są wykorzystywane przez mieszkańców podczas codziennych dojazdów do pracy, szkoły, na uczelnię" – zaznaczył Pogorzelski.

Publiczny rower miejski cieszy się największą popularnością w Warszawie. Stolica udostępnia mieszkańcom 4925 rowerów, obsługiwanych na 337 stacjach. W bieżącym roku warszawianie skorzystali z roweru miejskiego już 2,5 mln razy.

Rower miejski wzbudza duże zainteresowanie również u mieszkańców Łodzi, którzy w tym roku wypożyczyli jednoślady 640 tys. razy. W Łodzi użytkownicy mają do dyspozycji 1001 rowerów i 101 stacji.

Z kolei w Poznaniu system publicznych rowerów miejskich zanotował w tym roku ponad 500 tys. wypożyczeń. "Coraz większa popularność roweru miejskiego to dla nas sygnał, że rozwijając system PRM, zmierzamy w kierunku, jakiego oczekują od nas mieszkańcy" – skomentował Daniel Wawrzyniak zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

We Wrocławiu publiczne rowery zostały wypożyczone w 2017 roku 495 tys. razy. "Ta liczba pokazuje, jak dobrą decyzją była ostatnia rozbudowa systemu. Wrocławski rower miejski, choć to pierwszy system w Polsce, wciąż zyskuje nowych zwolenników. To przyjemność obserwować, jak na rowery przesiadają się kolejne pokolenia wrocławian" – zaznaczył prezes Nextbike Tomasz Wojtkiewicz.

Systemy wypożyczalni zlokalizowane są również w mniejszych miastach, m.in. w Konstancinie, Legnicy, Kaliszu, Stalowej Woli. Rzecznik prasowy prezydenta Legnicy Arkadiusz Rodak poinformował, że w ciągu ostatniego roku liczba osób zarejestrowanych w systemie wypożyczeń rowerów wzrosła sześciokrotnie.

"Legniczanie kochają rowery miejskie. W ciągu miesiąca od rozpoczęcia w maju tegorocznego sezonu Legnickiego Roweru z systemu skorzystało ponad 6 tys. nowych użytkowników. W czerwcu było ich już niemal 7,5 tys. To kolejny rekord" – podkreślił Rodak.

mm/ woj/  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Nextbike Polska
wypożyczalnia rowerów
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.