TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rondo z infrastrukturą rowerową na Bielanach
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 08.11.2018 19:41:07
Zdj. Materiały prasowe

Na warszawskich Bielanach firma Skanska wybudowała rondo z infrastrukturą rowerową, która łączy się z istniejącymi drogami. Dla rowerzystów wybudowano wyjazdy w czterech kierunkach.

Na warszawskich Bielanach firma Skanska wybudowała rondo z infrastrukturą rowerową, która łączy się z istniejącymi drogami. Dla rowerzystów wybudowano wyjazdy w czterech kierunkach.

Nie ma śladu po niebezpiecznym skrzyżowaniu u zbiegu ulic Klaudyny i Rudzkiej na warszawskich Bielanach. Skanska, która w sąsiedztwie realizuje wieloetapowe Osiedle Mickiewicza, przebudowała ten odcinek drogi, poprawiając tym samym płynność i bezpieczeństwo ruchu. Z nowej infrastruktury skorzystają nie tylko kierowcy, ale również amatorzy jednośladów bowiem spółka wydzieliła w ramach inwestycji osobne ścieżki dla cyklistów, które uzupełniły istniejącą sieć ścieżek rowerowych w Warszawie – informuje firma Skanska.

  • Na rondzie oraz dojazdach do niego Skanska wybudowała po jednym pasie ruchu dla samochodów. Na rowerzystów czekają zaś osobne wyjazdy we wszystkich kierunkach: ul. Rudzkiej, Trasy AK w kierunku ul. Hłaski oraz ul. Klaudyny. Czwarty zjazd z ronda prowadzi w stronę ul. Gwiaździstej. Cała inwestycja zajmuje obszar 12.000 mkw. i jest w pełni przejezdna.

  • Wartość inwestycji drogowej przy Osiedlu Mickiewicza to 3,3 mln zł. Prace trwały trzy miesiące.

  • Osiedle Mickiewicza, jak i infrastruktura wokół inwestycji, są przykładem realizacji szwedzkiej idei Öppet för livet, która oznacza otwarcie ludzi na miasto i miasta na ludzi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Bielany
Skanska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.