TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rośnie liczba użytkowników Olsztyńskiego Roweru Miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 07.08.2018 17:59:07
Zdj. Olsztyn.eu

Olsztyński Rower Miejski cieszy się coraz większą popularnością. System składający się ze 110 rowerów w 10 stacjach działa od 28 lipca tego roku.

Olsztyński Rower Miejski cieszy się coraz większą popularnością. System składający się ze 110 rowerów w 10 stacjach działa od 28 lipca tego roku.

Urząd Miasta Olsztyna pochwalił się pierwszymi statystykami wypożyczalni rowerów. Wynika z nich, że w pierwszy weekend funkcjonowania wypożyczalni, tj.28 i 29 lipca, rowery były wypożyczane 1044 razy.

Podróżujący przejechali 3546 kilometrów ze średnią prędkością 7,65 km/h, a czas wypożyczeni wyniósł 464,69 godziny. W weekend 4-5 sierpnia z ORM skorzystało natomiast już 1618 osób. Użytkownicy przejechali w sumie 5645 kilometrów ze średnią prędkością 8,4 km/h. Łączny czas wypożyczenia rowerów to 30 dni, 13 godzin i 19 minut – informuje oficjalny serwis internetowy Olsztyna.

- Bardzo cieszy nas entuzjazm, z jakim mieszkańcy podchodzą do podróży rowerem - powiedział prezydent Piotr Grzymowicz.

Do Olsztyńskiego Roweru Miejskiego planuje dołączyć Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, który sfinansuje powstanie kolejnych stacji i rowerów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
Olsztyński Rower Miejski
wypożyczalnia rowerów
ORM
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.