TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rower miejski dojedzie do gminy Supraśl
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 30.01.2019 17:00:18
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Białostocka Komunikacja Rowerowa w połowie roku zawita do gminy Supraśl. Władze zadecydowały, że za 60 tys. zł powstanie dwie stacje roweru miejskiego na terenie gminy.

Białostocka Komunikacja Rowerowa w połowie roku zawita do gminy Supraśl. Władze zadecydowały, że za 60 tys. zł powstanie dwie stacje roweru miejskiego na terenie gminy.

Gmina Supraśl będzie kolejnym ośrodkiem, obok Choroszczy i Juchnowca Kościelnego, które dołączy do Białostockiej Komunikacji Rowerowej BiKeR. Jedna ze stacji stanie przy szkole w Sobolewie, a druga w Supraślu.

- Podróżowanie na rowerach jest coraz bardziej modne, rozwija to też ruch turystyczny. Supraśl będzie kolejną podbiałostocką gminą, w której pojawią się stacje do wypożyczania jednośladów. Mamy gotowe już ulice: Sobolewską, Podlaską i Rybacką. Jest to idealne połączenie Sobolewa z Białymstokiem i Grabówką – powiedział Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla.

Dzięki dołączeniu do systemu wypożyczalni rowerów Gmina liczy na większy ruch turystyczny i ułatwienie komunikacji mieszkańców.

Białostocka Komunikacja Rowerowa BiKeR funkcjonuje od 2014 roku. W 2018 roku system został rozbudowany o trzy nowe stacje finansowane przez miasto oraz sześć stacji, które powstały we współpracy Nextbike Polska z prywatnym partnerem. Łącznie do dyspozycji użytkowników są 63 stacje i 659 rowerów, które można wypożyczać w Białymstoku, Choroszczy i Juchnowcu Kościelnym – informuje Nextbike Polska, operator systemu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Supraśl
Białostocka Komunikacja Rowerowa
BiKeR
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.