TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rower miejski w Chorzowie niebawem zacznie działać
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 27.09.2018 15:27:34
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Chorzów dołączy do miast posiadających system wypożyczalni rowerów miejskich. Za dwa tygodnie na ulicach miasta dostępnych będzie 150 rowerów w 15 stacjach. Do 21 marca system ma rozrosnąć się do 460 rowerów.

Chorzów dołączy do miast posiadających system wypożyczalni rowerów miejskich. Za dwa tygodnie na ulicach miasta dostępnych będzie 150 rowerów w 15 stacjach. Do 21 marca system ma rozrosnąć się do 460 rowerów.

"W Chorzowie często korzystamy ze śląskiej godki przy nazywaniu miejskich akcji i wydarzeń. Myślę, że to idealna promocja naszego języka, dlatego i systemowi rowerów miejskich nadaliśmy śląską nazwę: KajTeroz. Mam nadzieję, że pomysł się spodoba, a od 11 października właśnie to pytanie: "kaj teroz?" (czyli "gdzie teraz?") chorzowscy rowerzyści będą zadawać coraz częściej" - tłumaczy Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Z Chorzowskiego Roweru Miejskiego będzie można korzystać na podobnych zasadach, co z innych systemów Nextbike na Śląsku. Bezpłatne będzie pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia. Rowery wypożyczymy korzystając z terminala na stacji lub dedykowanej aplikacji KajTeroz na telefony komórkowe.

"Cieszę się, że Chorzów dołącza do rodziny Nextbike. Chorzowski Rower Miejski już w tej początkowej, jesiennej fazie będzie dużym, w pełni funkcjonalnym systemem rowerowym. Od wiosny, kiedy dostępnych będzie 460 rowerów, w tym rowery familijne, tandemy, rowery dziecięce i standardowe z fotelikami dziecięcymi, będzie jednym z najbardziej wszechstronnych systemów rowerowych w Polsce. Jestem pewien, że chorzowskie rowery szybko zdobędą wiernych użytkowników" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Z Chorzowskiego Roweru Miejskiego będzie mógł skorzystać każdy zarejestrowany użytkownik. Rejestracji można dokonać poprzez stronę internetową, aplikację mobilną lub terminal. Co ważne, w Chorzowie będzie można też wypożyczyć rower korzystając z konta Nextbike założonego w innym systemie, np. w Katowicach. Takie konto ma już 1500 mieszkańców Chorzowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Chorzów
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.