TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rower miejski w Stalowej Woli
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 21.04.2017 17:38:42
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Ruszył system roweru miejskiego "Stalowa Wola ? miasto rowerów"! Na mocy podpisanej w ubiegłym tygodniu umowy firma Nextbike udostępniła mieszkańcom i turystom 100 rowerów w 10 stacjach.

Ruszył system roweru miejskiego "Stalowa Wola ? miasto rowerów"! Na mocy podpisanej w ubiegłym tygodniu umowy firma Nextbike udostępniła mieszkańcom i turystom 100 rowerów w 10 stacjach.

System "Stalowa Wola ? miasto rowerów" nie jest dla mieszkańców nowością. W 2016 r. rowery miejskie służyły użytkownikom w ramach pilotażowego programu. Od 16 kwietnia do końca listopada wypożyczono je prawie 5910 razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 3000 użytkowników. "Systemy rowerów miejskich sprawdzają się nie tylko w wielkich aglomeracjach. Przykład Stalowej Woli pokazuje, że mogą stanowić doskonałe uzupełnienie transportu publicznego również w miastach stutysięcznych i mniejszych. Warto podkreślić, że znaczenie tej formy komunikacji dostrzegli nie tylko użytkownicy, ale również władze samorządowe Stalowej Woli" ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Zarządu Nextbike Polska.

? "Jestem przekonany, że rowery Nextbike staną się stałym elementem krajobrazu Stalowej Woli". "Konsekwentnie budujemy miasto nowoczesne, przyjazne dla mieszkańców i środowiska oraz niemające kompleksów w stosunku do większych ośrodków miejskich. Dlatego dla mieszkańców Stalowej Woli oraz naszych gości stwarzamy identyczne możliwości komunikacyjne i rekreacyjne jakie można spotkać w największych europejskich stolicach oraz dużych metropoliach" ? mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. ? "Stalowa Wola stawia na promocję rodziny, dlatego w systemie roweru miejskiego pojawiły się specjalne rozwiązania, jak rower cargo do przewożenia dzieci, rower z fotelikiem dziecięcym, rowery dziecięce oraz tandem rowerowy."

Wśród 100 rowerów udostępnionych użytkownikom będzie 5 rowerów dziecięcych, 5 tandemów, 5 rowerów typu cargo i 5 rowerów z dziecięcym fotelikiem. Umowę podpisano na dwa lata. Sezon będzie trwał do końca października, w przyszłym roku zacznie się jednak nieco wcześniej, bo już 21 marca.

Zasady korzystania z systemu "Stalowa Wola ? miasto rowerów" nie zmieniły się, wydłużył się tylko czas bezpłatnego korzystania z roweru. Konta zarejestrowanych w ubiegłym roku użytkowników pozostają aktywne. Nowi użytkownicy powinni wejść na stronę internetową www.StalowaWolaMiastoRowerow.pl, wypełnić formularz rejestracyjny, zaakceptować regulamin i dokonać opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 zł. Po jej zaksięgowaniu na koncie można już wypożyczać rowery. System działa w formacie "pre-paid". Oznacza to, że aby wypożyczyć rower, użytkownik musi mieć na swoim koncie co najmniej 10 zł.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia roweru jest zawsze bezpłatne. Czas od 21 do 60 minuty wypożyczenia kosztuje 1 zł. Wypożyczenie do 2 godzin ? 2 zł, do 3 godzin ? 3 zł, a każda kolejna godzina ? 4 zł. Opłata inicjalna podlega zwrotowi w momencie zamknięcia konta w systemie Nextbike. Można ją też wykorzystać na przejazdy powyżej bezpłatnych limitów czasowych w ramach sieci wypożyczalni rowerów Nextbike w Stalowej Woli, a także w innych miastach w Polsce i na świecie.

Samo wypożyczenie również jest niezwykle łatwe. Można skorzystać ze specjalnej aplikacji, która umożliwia wypożyczenie m.in. poprzez zeskanowanie kodu QR lub umieszczonego na każdej stacji dotykowego terminala. W przypadku problemów operator udostępnił użytkownikom działającą całą dobę infolinię.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Stalowa Wola
rower miejski
Nextbike Polska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.