TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rower miejski wrócił do Poznania
PAP - Opublikowano: 01.03.2018 18:11:12
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Pierwsze wypożyczenie roweru miejskiego zostało odnotowane o godzinie 0.17. Użytkownik wypożyczył rower ze stacji PRM Półwiejska, a oddał na stacji Prądzyńskiego/Kosińskiego. Wow!

Pierwsze wypożyczenie roweru miejskiego zostało odnotowane o godzinie 0.17. Użytkownik wypożyczył rower ze stacji PRM Półwiejska, a oddał na stacji Prądzyńskiego/Kosińskiego. Wow!

1,2 tys. rowerów w 112 stacjach jest gotowych do użycia w systemie Poznańskiego Roweru Miejskiego - w czwartek rozpoczął się nowy sezon na ich użytkowanie. W poprzednim jednoślady wypożyczono w Poznaniu milion razy.

Poznański Rower Miejski (PRM) jest trzecim największym systemem rowerowym w Polsce. Począwszy od tegorocznego sezonu, system powiększył się o 23 nowe stacje.

Zdaniem prezes Nextbike Polska, operatora PRM Tomasza Wojtkiewicza, "poprzedni sezon był w Poznaniu absolutnie rekordowy. Trwał najdłużej – aż do połowy grudnia – a liczba wypożyczeń przekroczyła okrągły milion". "To przyjemność patrzeć, jak mieszkańcy Poznania przekonują się do transportu rowerowego" – podkreślił.

Obecnie w systemie zarejestrowanych jest 100 tys. użytkowników. Jak zaznaczył Wojtkiewicz, liczba użytkowników, podobnie jak liczba wypożyczeń, zwiększa się m.in. dzięki stałej rozbudowie systemu i powstawaniu nowych stacji.

"Przerwę zimową wykorzystaliśmy na dokładny przegląd i serwis całego sprzętu. Te liczby pokazują, z jakimi wyzwaniami spotykają się nasze rowery. Jesteśmy gotowi na nowy sezon i nowe rekordy" – zaznaczył Wojtkiewicz.

Aby skorzystać z roweru wystarczy zarejestrować się przy terminalu poprzez aplikację Nextbike, na stronie internetowej lub poprzez infolinię. Jednoślad można wypożyczyć za pomocą terminala lub aplikacji.

Wojtkiewicz tłumaczył, że "sukces Poznańskiego Roweru Miejskiego wynika z jego dostępności. Mam tu na myśli zarówno dostępność rowerów w niemal całym mieście, jak i umożliwienie wielu kanałów obsługi systemu przez użytkowników. Korzystanie z aplikacji jest wygodne, ale niektórzy, np. osoby nieposiadające smartfonów, nie mogą albo nie chcą tego robić. Szanujemy to i dajemy możliwość rejestracji i wypożyczenia przez terminal. A użytkownicy z tego korzystają".

Spółka Nextbike Polska przypomniała, że Poznań nie jest jedynym miastem w regionie dysponującym systemem rowerów miejskich; z jednośladów korzystają również mieszkańcy Szamotuł i Ostrowa Wielkopolskiego. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Poznański Rower Miejski
wypożyczalnia rowerów
Nextbike Polska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.