TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerami z Wrocławia do Danii
INFOBIKE - Opublikowano: 22.08.2016 18:56:25
Rowerami z Wrocławia do Danii

40 Duńczyków wyruszy jutro (23 sierpnia) w rowerową podróż z Wrocławia do Aarhus w Danii. Aarhus w przyszłym roku będzie Europejską Stolicą Kultury.

40 Duńczyków wyruszy jutro (23 sierpnia) w rowerową podróż z Wrocławia do Aarhus w Danii. Aarhus w przyszłym roku będzie Europejską Stolicą Kultury.


Duńczycy wyjadą w asyście polskich rowerzystów, którzy odprowadzą ich do rogatek miasta. W sumie po ulicach Wrocławia przejedzie około 90 rowerzystów. Przejazd rozpocznie się o godz. 12:30 i potrwa dwie godziny.


- 40 Duńczyków na rowerach wyruszy jutro z Wrocławia do duńskiego miasta Aarhus. Nasi cykliści będą ich eskortować na rogatki miasta. Przejazd na trasie Wrocław-Aarhus jest symboliczny z tego względu, iż Aarhus za rok będzie Europejską Stolicą Kultury - powiedziała Gazecie Wrocławskiej Magda Kotowska z Biura ESK 2016. 


Trasa przejazdu:

Rozpoczęcie przejazdu planowane jest przed Barem Barbara przy ul. Kazimierza Wielkiego ? następnie ul. Kazimierza Wielkiego ? Pl. Dominikański ? ul. Janickiego ? ul. Kraińskiego ? ul. św. Ducha ? ul. św. Jadwigi ? ul. Drobnera ? ul. Probusa ? ul. Trzebnicka ? ul. Żmigrodzka ? ul. Broniewskiego ? ul. Obornicka ? ul. Pełczyńska ? ul. Zajączkowska ? ul. Pęgowska.


Historia ESK sięga 1985 roku. Od tego czasu wybrane przez Unię Europejską na Europejską Stolicę kultury miasto lub miasta w ciągu jednego roku może zaprezentować życie kulturalne miasta, całego regionu i państwa. W 2016 roku Europejską Stolicą Kultury jest Wrocław oraz hiszpańskie miasto Donostia-San Sebastián. W przyszłym roku takimi stolicami będą duńskie Aarhus oraz cypryjskie Pafos.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Dania
Aarhus
przejazd rowerowy
Europejska Stolica Kultury
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.