TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerem do szkoły w Krakowie. Blisko 2 tys. uczniów
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.07.2019 00:37:48
Zdj. STARS Rowerem do szkoły

Szósta edycja projektu STARS Rowerem do szkoły, który zakończył się wraz z rokiem szkolnym, wzięło udział blisko 2 tys. uczniów.

Szósta edycja projektu STARS Rowerem do szkoły, który zakończył się wraz z rokiem szkolnym, wzięło udział blisko 2 tys. uczniów.

10 miesięcy projektu, 500 działań rowerowych

W trakcie projektu, który trwał 10 miesięcy, 34 szkoły podstawowe oraz dwa specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze zrealizowało około 500 różnych działań rowerowych.

Co robili uczniowie?

Wśród wielu działań projektowych, krakowscy urzędnicy wyróżniają: przejazd rowerowy z okazji dnia bez samochodu (wrzesień 2018), przejazd rowerowy z okazji powitania wiosny – wagary na rowerach (marzec 2019) oraz Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy (kwiecień 2019).

Rowerowy Maj

Kolejnym z dużych działań w ramach projektu STARS, cieszącym się z roku na rok coraz większą popularnością był Rowerowy Maj, który odbył się w Krakowie po raz trzeci. Do tegorocznej kampanii zgłosiło się aż 61 szkół i przedszkoli. W czasie trwania kampanii odnotowano aż 212064 przejazdów do szkoły/przedszkola – obejmujących podróże rowerem, hulajnogą, na wrotkach oraz deskorolkach – informuje oficjalny serwis internetowy Krakowa.

Nagrody dla uczestników projektu

Partner główny kampanii "Smart City Polska" ufundował nagrody: samoobsługową stację naprawy rowerów, którą otrzymała zwycięska Szkoła Podstawowa nr 65 im. Czesława Janczarskiego oraz komplet 10 rowerków biegowych, które trafiły do Przedszkola Samorządowego "Słoneczko" nr 185. Ponadto do współpracy w przeprowadzeniu kampanii udało się pozyskać 66 partnerów, dzięki którym uczniowie szkół i przedszkoli otrzymali 300 nagród grupowych i klasowych. Indywidualnie, najlepszych uczniów i przedszkolaków, nagrodziliśmy 1950 zestawami oświetlenia rowerowego oraz 1207 piszczałkami rowerowymi.

Na rok szkolny 2019/2020 udział w projekcie zadeklarowało 41 placówek szkolnych (35 z 36 szkół kontynuuje realizację projektu). Miasto planuje również organizację kampanii Rowerowy Maj oraz przejazdu rowerowego z okazji 70-lecia powstania Nowej Huty, a także corocznych, cyklicznych wydarzeń.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
Rowerem do szkoły
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.