TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerem miejskim w zimie? Tak - w Krakowie i to taniej
InfoBike.pl - Opublikowano: 12.12.2017 14:51:48
Rowerem miejskim w zimie? Tak - w Krakowie i to taniej

Krakowskie Wavelo to pierwszy tego typu system rowerów miejskich w Polsce, który funkcjonuje przez cały rok. Teraz z promocyjną ceną za wypożyczenie.

Krakowskie Wavelo to pierwszy tego typu system rowerów miejskich w Polsce, który funkcjonuje przez cały rok. Aby zachęcić użytkowników do korzystania z jednośladów w sezonie zimowym, operator Wavelo – firma BikeU – przygotował specjalną promocję.

Zgodnie z umową z miastem, w zimie liczba rowerów miejskich zostaje zmniejszona. Obecnie na ulicach Krakowa, w ruchu jest 570 pojazdów. Aby ułatwić podjęcie decyzji o wyborze roweru, jako środka transportu przy ograniczonej liczebności jednośladów, Wavelo kusi specjalną zimową zniżką.

Od 6 grudnia, aż do końca lutego minuta jazdy w taryfie "Pay As You Go" kosztuje tylko 10 groszy, czyli prawie dwa razy mniej, niż zwykle. Aby uruchomić tę opcję wystarczy zarejestrować się w systemie i zasilić swoje konto Wavelo kwotą 29 zł, z której następnie pobierane będą opłaty za jazdę rowerem. Takie doładowanie pozwala na prawie 5 godzin nieprzerwanej podróży. Po tym czasie, koniecznie będzie ponowne zasilenie konta.

- Pay As You Go to opcja idealna na zimę, kiedy o wypożyczeniu roweru często decydują zmienne warunki pogodowe i temperatura panująca na zewnątrz. Wybór taryfy "płać za minutę" daje dużą swobodę – jeździmy, kiedy chcemy; płacimy tylko za przejechany czas i nie musimy martwić się o przepadanie pieniędzy, bo zgromadzone na koncie środki są ważne przez najbliższe siedem lat – przekonuje Albert Wójtowicz, dyrektor operacyjny projektu.

Wavelo oferuje przez cały rok cztery plany abonamentowe. Użytkownikom regularnym operator proponuje opcje miesięczne: abonament 60, w którym za 19zł miesięcznie można jeździć za darmo przez godzinę dziennie oraz abonament 90, który daje możliwość spędzenia na rowerze 90 minut dziennie za kwotę 24zł. W obu opcjach abonamentowych po przekroczeniu wykupionych minut każda kolejna minuta to tylko 5 groszy! Oprócz regularnych planów, dostępne są również dwie taryfy prepaid: Pay As You Go ("płać za minutę"), gdzie regularna cena to 19 groszy za minutę oraz tzw. bilet dzienny, który za 29 zł umożliwia jazdę przez 12h.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Wavelo
BikeU