TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Rowerem z Gdańska na Wyspę Sobieszewską
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 05.10.2018 20:02:03
Zdj. Marek Wałuszko/gdansk.pl

Otworzono drogę rowerową łączącą Sobieszewo z Przejazdowem. Dzięki drodze o długości 5 km można teraz bezpiecznie jeździć rowerem z Gdańska na Wyspę Sobieszewską.

Otworzono drogę rowerową łączącą Sobieszewo z Przejazdowem. Dzięki drodze o długości 5 km można teraz bezpiecznie jeździć rowerem z Gdańska na Wyspę Sobieszewską.

Inwestycja wyniosła 3,8 mln zł. Była możliwa do zrealizowania dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Budowana latem 5-kilometrowa droga rowerowa połączyła Sobieszewo z Przejazdowem. Zbudowała ją sąsiedzka Gmina Pruszcz Gdański. To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla rowerzystów, którzy chętnie jeżdżą z Gdańska na Wyspę Sobieszewską (lub z Wyspy do centrum Gdańska). Odcinek łączy Przejazdowo z Wislinką i Sobieszewem, gdzie kończy się budowa mostu zwodzonego przez Martwą Wisłę. To z kolei inwestycja Miasta Gdańsk – informuje Urząd Miejski w Gdańsku.

Przy drodze powstały dwa miejsca postojowe dla rowerzystów: w Bogatce i Wiślince. Mają tam stanąć wity, tablice informacyjne oraz ławki i stoliki. Droga łączy się z istniejącym Szlakiem Mennonickim, ułatwiając podróżowanie po Żuławach i dojazd do Pruszcza Gdańskiego. Jest też odpowiednio oznakowana jako część Europejskich Szlaków Rowerowych 9, 10, 13.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
PRO
droga rowerowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.